Menu

Nasz Patronat. Nowe rekordy życiowe na VII Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań!

12 października 2024 - NEWSY

To jedna z najszybszych tras biegowych w Polsce! Na VII Bieg Ognia i Wody na Torze Poznań przyjechały zawodniczki i zawodnicy z całego kraju i z zagranicy. Bieg odbył się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

O godzinie 8:00 na Torze Poznań wystartowali ci, którzy zamierzali wpisać do swojego sportowego portfolio nowe rekordy życiowe na dystansie 10 km. To jeden z najszybszych ulicznych biegów w Polsce na dystansie 10 km.

Od początku mocne tempo narzucił 34-letni Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźle (AZS KU Politechnika Opolska), który finiszował w czasie 32:05 (średnie tempo 3’12”). Na drugim miejscu podium uplasował się Arkadiusz Wielgus z Rościsławic (KS Rościsławice/Bella Team) uzyskując czas 32:28. Na trzecim miejscu podium stanął Damian Makowiecki z Wrocławia (Wściekłe Dziki) – 33:28.

Zwycięzca Przemysław Chatys

Bardzo dobry rezultaty odnotowaliśmy również w kategorii kobiet. Zwyciężczynią została 34-letnia Martyna Masłowska z Iłowy (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 34:25, wyprzedzając Magdalenę Patas z Wrocławia (Akademia Biegania) – 35:13 i Annę Mrotek z Sępólna (Plan Bieganie) – 36:40). Puchary dla zdobywców pierwszych miejsc w kategoriach open ufundował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, a za drugie i trzecie miejsca Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki.

Martyna Masłowska pierwsza z kobiet

WYNIKI

W ramach Biegu Ognia i Wody odbyły się po raz siódmy Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka. Wśród policjantów najszybszy był Michał Kacprowicz (37:39), wyprzedzając Jarosława Pińkowskiego (39:33) i Daniela Szczygła (41:07). Najszybszą policjantką i zdobywczynią pucharu okazała się Edyta Marciniak (41:07).

W szóstej edycji Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych zwyciężył reprezentant Państwowej Straży Pożarnej Piotr Manikowski ze Złotowa (34:43), a zdobywcami kolejnych miejsc zostali reprezentanci Wielkopolskiej Policji – Michał Kasprowicz (37:39) i Jarosław Pińkowski (39:33). W kategorii kobiet zwyciężyła policjantka Edyta Marciniak (46:17). Puchary w kategorii mundurowej ufundował tradycyjnie Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Strażacy – ochotnicy rywalizowali w IV Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków OSP. Na pierwszym miejscu uplasował się Jarosław Chossa z Kwilcza (40:44), przed Nikodemem Kryszakiem (41:10) z Nowego Folwarku i Kamilem Szlichtingiem z Chodzieży (43:05). W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Pogorzelska z Krępkowa (52:33). Zarówno ochotnicy jak i strażacy PSP rywalizowali w IV Międzynarodowym Pucharze Strażaków. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Manikowski (34:43), a wśród kobiet Michalina Świetlik z Bydgoszczy (42:47).

Puchar Wielkopolskiej Gwardii Honorowej zdobył po raz trzeci st. bryg. Tomasz Wiśniewski, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczali: Prezes WZLA dr Jacek Biernacki, st. bryg. Tomasz Wiśniewski, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, nadkom. Robert Pakuła KW Policji w Poznaniu i dyrektor zawodów Przemysław Walewski.

Zdjęcia Dariusz Król

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak.

Partner Główny: TRIGAR.PL

Partnerzy: Termy Maltańskie, INONI, MILLANO GROUP.