Menu

Biegaj i Zwiedzaj. Patrycja Bereznowska z rekordem trasy Badwater 135!

17 lipca 2019 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY

43-letnia Patrycja Bereznowska zwyciężyła w 42. edycji legendarnego ultramaratonu Badwater 135 ustanawiając jednocześnie rekord trasy kobiet! Finiszowała druga w klasyfikacji open i pobiła rekord trasy!

W biegu na morderczym dystansie 217 kilometrów przez Dolinę Śmierci w Kalifornii w temperaturze przekraczającej nawet 55 stopni Celsjusza wystartowało 95 zawodników z 21 krajów. Oprócz Patrycji Bereznowskiej, na trasie pojawiło się jeszcze dwóch biegaczy z Polski – Krystian Ogły i Damian Kaczmarek. Jedynie Krystian Ogły sprostał wyzwaniu i dystans 217 km pokonał w czasie 33 godzin i 56 minut, co dało mu 23. miejsce wśród 79 sklasyfikowanych zawodników, Damian Kaczmarek, po pokonaniu 90 mil zszedł z trasy i nie ukończył tym samym Badwater.

Polka przybiegła do mety w czasie 24:13:24 poprawiając rekord trasy Amerykanki Alyson Venti sprzed trzech lat aż 1h 40 min ! Pokonała dystans 135 mil, czyli 217 km z depresji -85 m na wysokość 2530 m n.p.m. w średnim tempie 6’42”/km.

Dla porównania rekord trasy ustanowiony w kategorii wiekowej, w której startowała Patrycja, wynosił do tej pory 27:23:27 i należał do 43-letniej Australijki Nikki Wynd i ustanowiony został w 2015 r. Dla porównania rekord trasy ustanowiony w kategorii wiekowej, w której startowała Patrycja, wynosił do tej pory 27:23:27 i należał do 43-letniej Australijki Nikki Wynd i ustanowiony został w 2015 r. Teraz zarówno AGE GROUP 40-49 RECORD i OVERALL COURSE RECORD WOMEN należą do Polki.

Nasza zawodniczka fFiniszowała open jako druga, a zwyciężył 31-letni Japończyk Yoshihiko Ishikawa, który uzyskał czas 21:33:01 i też ustanowił rekord trasy. Poprawił wynik Amerykanina Pete’a Kostelnicka z 2016 r. – 21:56:32.