Menu

Biegaj i Zwiedzaj. Rozpędzony kenijski ekspres dotarł przed czasem do mety w Wiedniu!

8 kwietnia 2019 - NEWSY
Biegaj i Zwiedzaj. Rozpędzony kenijski ekspres dotarł przed czasem do mety w Wiedniu!

Faworytka 39-letnia Nancy Kiprop zwyciężyła w 36. Vienna City Marathon i pobiła rekord trasy kobiet o ponad półtorej minuty (2:22:12), Tym samym po raz trzeci z rzędu wygrała prestiżowy maraton w stolicy Austrii.Wśród mężczyzn wygrał również Kenijczyk Vincent Kipchumba (2:06:56), poprawiając swój rekord życiowy o prawie cztery minuty. W niedzielę we wszystkich wydarzeniach Vienna City Marathon wzięło udział 40 590 biegaczy.

Kipchumba odskoczył od rywali na końcowym etapie maratonu, zyskując prawie 30-sekundową przewagę nad reprezentantem Szwajcariij Tadesse Abrahamem (2:07:24) i Solomonem Mutai z Ugandy (2:08:25). „„Byłem trochę zaskoczony zwycięstwem, ale za moim sukcesem stoi trener Claudio Berardelli, który trenuje mnie od października ubiegłego roku”, powiedział na mecie Kipchumba.

VCM2019

Skład kobiecego podium skompletowały Kenijki. Za Kiprop finiszowały bowiem Angela Tanui (2:25:37) i Maurine Chepkemoi (2:26:16). Zwyciężczyni podzieliła się po starcie swoimi wrażeniami: „Jestem przekonana, że mogę złamać 2:20! Już myślę o tym, co zrobić z nagrodą pieniężną (łącznie 21 000 euro, w tym premia za rekord trasy), aby pomóc w moim szkolnym projekcie w Kenii. Byłabym bardzo szczęśliwa, mogąc tu wrócić, czuję się kochana przez kibiców w Wiedniu”.


Przemysław Walewski
Fot. VCM / Leo Hagen