Menu

Bieganie najmocniejszą stroną triathlonisty Kamila Damentki

4 września 2017 - NEWSY
Bieganie najmocniejszą stroną triathlonisty Kamila Damentki

Kamil Damentka zajął w miniony weekend drugie miejsce w Pucharze Europy Juniorów w rumuńskiej Tulcei. Zawodnik Elemental Tri Team znajduje się już na 17. miejscu najlepszych juniorów na Starym Kontynencie w rankingu European Triathlon Union.

To pierwsze w tym roku podium Kamila Damentki na międzynarodowych zawodach. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy UKS G-8 Bielany po raz kolejny pokazał, że to bieganie jest jego najmocniejszą stroną.

– Czułem się wyśmienicie. Mogę powiedzieć, że wszystko poza pływaniem zagrało jak należy – mówi Kamil Damentka. – Na rowerze mocno popracowaliśmy w sześcioosobowej grupie, co pozwoliło mi odrobić część strat po pływaniu. Na biegu przesuwałem się pozycja po pozycji, mijając kolejnych rywali. Niestety zwycięzcy nie udało mi się już dogonić… zabrakło 11 sekund. Moja forma rośnie z każdym startem, dlatego mam nadzieję na udany występ na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rotterdamie, które już za dwa tygodnie – dodaje Kamil Damentka.

W miniony weekend startował również Kacper Stępniak. W silnie obsadzonych zawodach Pucharu Świata ITU w Karlovych Varach zajął 45 miejsce. Zawody wygrał Gustav Iden z Nowergii przed Alessandro Fabio z Włoch oraz Taylerem Reidem z Nowej Zelandii.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.Więcej informacji o Elemental Tri Team można znaleźć na stronie www.triteam.pl oraz na www.facebook.com/elementaltriathlon

 

Tagi: