Menu

Już 3 kwietnia wystartuje 14. PKO Poznań Półmaraton! Czy padnie nowy rekord Polski ?

29 marca 2022 - NEWSY
Już 3 kwietnia wystartuje 14. PKO Poznań Półmaraton! Czy padnie nowy rekord Polski ?

Reprezentanci 25 państw wezmą udział w 14. PKO Poznań Półmaratonu. Na starcie w niedzielę 3 kwietnia nie zabraknie zawodników z rekordami życiowymi poniżej 60 minut! W stawce będą się liczyć Norweg Sondre Moen oraz, jak co roku, silne ekipy Etiopczyków i Kenijczyków. Kolejną próbę pobicia rekordu Polski zapowiedział jego aktualny posiadacz Krystian Zalewski.

Stając na starcie półmaratonu zawsze zakłada się pobicie rekordu życiowego. W moim przypadku jest to także rekord Polski – mówił podczas konferencji prasowej Krystian Zalewski. – Jeżeli będzie szansa pokusić się o zwycięstwo, to na pewno nie będę się zastanawiał .

Krystian Zalewski podkreślił, że szybka poznańska trasa sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów i przyciąga do stolicy Wielkopolski znakomitych biegaczy.

Życzymy sobie, żeby oba rekordy Polski w biegu półmaratońskim były ustanowione właśnie w Poznaniu. Mamy zeszłoroczny rekord Karoliny Nadolskiej, teraz czekamy na Krystiana – mówi dyrektor 14. PKO Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

Uwaga kibiców powinna skupić się również na drugiej w zeszłorocznym półmaratonie Izabeli Paszkiewicz. Poza elitą organizatorzy z niecierpliwością czekają na miłośników biegania. Na liście startowej jest ich blisko 6,5 tysiąca. Wciąż przyjmowane są zapisy. Rejestracja online potrwa do końca marca, a osobiste zapisy będą możliwe w piątek i sobotę (1 i 2 kwietnia) w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak co roku imprezie towarzyszą akcje charytatywne. Sponsor tytularny poznańskiego półmaratonu – PKO Bank Polski zachęca w tym roku do wsparcia inicjatywy #PomocDlaUkrainy. W tym celu zostało uruchomione specjalnego konto, którego numer dostępny jest na stronie internetowej banku. W okolicy biura zawodów oraz mety półmaratonu wolontariusze Fundacji In_Spire będą zbierać pieniądze do puszek.

Środki zasilą inicjatywy związane z pomocą uchodźcom. Warto dodać że na numerach startowych uczestników tegorocznego biegu pojawią się niebiesko-żółte barwy Ukrainy.