Menu

Letnie Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2021 rok!

24 marca 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Letnie Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2021 rok!

Jak podają agencje prasowe premier Japonii Shinzo Abe przekazał, że osiągnął porozumienie z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomasem Bachem, by przełożyć igrzyska olimpijskie na przyszły rok. Lato 2021 to ostateczny termin w jakim mogą odbyć się letnie Igrzyska Olimpijskie.

Władze Japonii do końca trwały przy tegorocznym terminie, jakby nie zdawały sobie sprawy z sytuacji w jakiej znaleźli się sportowcy. Apel w tej sprawie wystosował w poniedziałek Polski Komitet Olimpijski. – Nie można dłużej czekać z podjęciem decyzji czy igrzyska odbędą się w zakładanym, czy innym terminie. Ta niepewność zbyt mocno odbija się na naszych sportowcach – powiedział prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki. Władze Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii poszły dalej ogłaszając, że nie wyślą swoich sportowców, jeśli tegoroczny termin zostanie utrzymany.

Dla wielu sportowców oznacza to pożegnanie się z kadrą olimpijską ze względu na wiek i zakończenie karier. Jak będzie wyglądał system kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk? Na to pytanie nie ma dziś żadnej konkretnej odpowiedzi.