Menu

Maraton Warszawski ma już 40 lat!

29 września 2018 - Zapowiedzi
Maraton Warszawski ma już 40 lat!

30 września będziemy wspólnie świętować 40. urodziny Maratonu Warszawskiego. Do udziału w imprezie zapisało się już blisko 9 tysięcy osób.

Dla jednych z nas to po prostu rozrywka, sposób spędzania wolnego czasu, rodzaj hobby. Dla innych stanowi filozofię życia, umożliwiającą ustalanie oraz przekraczanie kolejnych granic swojej formy fizycznej i hartu ducha. Niezależnie od motywacji, co roku na ulicach Warszawy tysiące miłośników biegania spełnia swoje marzenia o pokonaniu królewskiego dystansu. I tak od 39 lat.

Wielkie święto już za pasem. W ostatni weekend września biegacze wyruszą na warszawskie ulice uczestnicząc w wyjątkowym 40. PZU Maratonie Warszawskim. Trasa biegu rozciąga się od Bielan po Mokotów, zahaczając w międzyczasie o prawobrzeżną stronę stolicy. Chęć udziału w imprezie zadeklarowało do tej pory blisko 9 tysięcy osób (7 tysięcy nadanych numerów startowych) – ale nie jest jeszcze za późno, by dołączyć do grona maratończyków. Na stronie internetowej Fundacji wystarczy wybrać zakładkę „Zapisz się” i postępować zgodnie z instrukcjami.

Wielki Bieg nie jest jedyną imprezą, na którą z niecierpliwością czekają entuzjaści biegania z całej Polski. Towarzyszyć jej będą także inne wydarzenia, zaś wybiegane kilometry umożliwią nam… pomoc potrzebującym. Taki charytatywny charakter mają dwa biegi towarzyszące maratonowi T-Mobile Bieg Na Piątkę i Sztafeta Maratońska. Do udziału w imprezach można zapisać się tradycyjnie (wnosząc opłatę startową) lub w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. Dołączając do grona biegaczy charytatywnych, w ramach rejestracji na bieg, zakładamy swoją zbiórkę na rzecz jednej z 11 partnerskich organizacji, a po uzbieraniu kwoty minimalnej – otrzymujemy od niej numer startowy! Uczestnicy wszystkich biegów, które odbędą się w ramach 40. PZU Maratonu Warszawskiego już w tej chwili na cele dobroczynne uzbierali 400 tysięcy złotych!

To wszystko już w niedzielę 30 września. Natomiast dzień wcześniej po swoje medale pobiegną najmłodsi entuzjaści sportu startujący w ramach Mini Maratonu Niepodległości. W imprezie, odbywającej się przy Pałacu Kultury i Nauki, weźmie udział 2000 uczestników.


Wszystkie informacje, regulamin zawodów oraz zapisy do wybranego biegu można znaleźć na stronie internetowej www.pzumaratonwarszawski.com.