Menu

Nasz Patronat. 100-lecie Automobilklubu Wielkopolski na Torze Poznań!

22 maja 2023 - inne sporty, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 100-lecie Automobilklubu Wielkopolski na Torze Poznań!

Tor Poznań Track Day to od wielu lat Partner naszych zawodów na wyścigowym torze – Trigar Duathlon Tor Poznań, Bieg Formuła #1 na 5 km i Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha. Na swoje stulecie Automobilklub Wielkopolski zaprasza mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego na specjalna rundę Tor Poznań Track Day w dniu 24 maja. Runda kierowana jest do kierowców, którzy nie gościli jeszcze na imprezie, a dla mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego udział jest bezpłatny.

Każdy kierowca z prawem jazdy oraz dowolnym sprawnym samochodem będzie miał okazję przejść teoretyczne i praktyczne szkolenie wyścigowe oraz zmierzyć się z torem podczas sesji pomiarowej klasyfikowanej w Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.
Do jazdy na Torze zostaną dopuszczone jedyne samochody, które generują w pomiarze dynamicznym samochodu poruszającego się po torze, hałas NIE większy niż 96 dB. Samochody niespełniające powyższego wymogu nie zostaną dopuszczone do jazdy.

Impreza  jest podzielona na 5 slotów. Każdy uczestnik może się zarejestrować tylko do jednego slotu liczącego 20 miejsc. Miejsca rozeszły się szybko, ale warto zarejestrować się na listę rezerwową ponieważ z powodu awarii lub przyczyn losowych jeszcze się zwalniają miejsca. Dla widzów wstęp oraz wjazd na wszystkie rundy Tor Poznań Track Day jest bezpłatny.

Zgłoszenia: www.tptd.pl

Tor Poznań Track Day to zrodzony z pasji do motoryzacji, cykl otwartych, ogólnopolskich, amatorskich imprez sportowych, skierowany do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki na torze wyścigowym lub doskonalić się umiejętności szybkiej jazdy w walce o trofea. Tor Poznań Track Day, organizowany od szesnastu lat z inicjatywy członków Koła Porsche Automobilklubu Wielkopolski,  jest objęty klasyfikacją Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.