Menu

Nasz Patronat. 8. Bieg Jońca biegiem już od przedszkolaka…

11 kwietnia 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 8. Bieg Jońca biegiem już od przedszkolaka…

Nasz Patronat. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP to bieg wyjątkowy. Maksymalna dawka radości z biegania, młodości, energii i entuzjazmu. Najmłodszy biegacz ma trzy latka. W imprezie uczestniczy aż 1250 dzieci i młodzieży oraz  250 dorosłych biegaczy. Do wyboru jest 12 biegów w kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny open na dystansie 3 km.

Bywalcy biegu wiedzą, że trasy oparte są na dwóch pętlach: małej i dużej. Mała pętla dla młodszych, poprowadzona bezkolizyjnie i cały czas w zasięgu wzroku kibiców na boisku szkolnym. Pętla duża jest poprowadzona na przełaj przez osiedle Sobieskiego.

Są szczęśliwcy z kategorii gimnazjalnych, ścigający się na obu pętlach, jednak większość biega albo na małej, albo tylko na dużej pętli – mówi dyrektorka zawodów Grażyna Gulczyńska. –  Niektórym nie przypadła od razu do gustu „agrafka” wytyczona na małym boisku szkoły, ale uważamy, że to raczej kwestia przekonania się: zawodników do dodatkowego wysiłku (i poprawienia lokaty), a kibiców do dopingu na tym widowiskowym odcinku. Swój oddzielny bieg i klasyfikację mają oczywiście dzieci z zerówki i przedszkolaki.Najmłodsi pobiegną na dystansie 250 m.


Strona organizatora i zapisy

Bieg upamiętnia wyjątkowego człowieka, o. Józefa Jońca SP, pijara, który zapoczątkował ruch parafiadowy i propagował ideę wychowania młodych ludzi poprzez sport, kulturę i wiarę. Organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, założył Stowarzyszenie Parafiada, które prężnie działa do dziś.