Menu

Nasz Patronat. CALISIA TRIATHLON już w najbliższy weekend!

28 sierpnia 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. CALISIA TRIATHLON już w najbliższy weekend!

30 sierpnia w godzinach porannych kilkuset entuzjastów tego sportu zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez Kalisz odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Impreza odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego według ścisłych wytycznych odpowiednich służb.

CALISIA Triathlon to w tym roku zawody bez udziału publiczności wzdłuż trasy. Organizatorzy wraz z partnerami i sponsorami przygotowali specjalne strefy aktywności dla dzieci, w których zachowane zostaną podwyższone standardy sanitarne To wszystko w rejonie Aquapark Kalisz.
Święto rzeki już drugi rok z rzędu zostało wzbogacone o imprezę triathlonową CALISIA TRIATHLON, która w tym sezonie odbywa się w wyjątkowych warunkach i obostrzeniach. Zakończenie wakacji będzie okazją nie tylko do zmagań sportowych, ale także wysłuchania koncertu Anny Rusowicz czy Tomasza Bielskiego wraz z kwartetem na rzece.
Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: ¼ indywidualnie i w sztafecie oraz 1/8.

-Jestem przekonany, że po raz kolejny będziemy świadkami wydarzenia na wysokim poziomie. Zawodów organizowanych w klimacie przyjaznym dla uczestników, ale i takich, które ponownie pokażą Kalisz jako miasto o dużym potencjale, z bazą do uprawiania wielu dyscyplin sportowych – podkreśla Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. – CALISIA Triathlon to wyzwanie, w którym sprawdzamy własne możliwości, przekraczamy granice. Determinacja w dążeniu do celu, wytrwałość i sportowe zacięcie to cechy wspólne wszystkich zawodników.

Zapraszamy triathlonistów, by zmierzyli się z nurtem Prosny, przejechali malowniczymi trasami odcinek kolarski i pobiegli wzdłuż rzeki. Liczymy, że każdy dopisze swoją historię w triathlonie – właśnie w Kaliszu, dodaje.
Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego, który jest obok Miasta Kalisz partnerem imprezy. Tam też znajdzie się strefa expo dedykowana dla zawodników i strefa dla dzieci, gdzie w sposób bezpieczny najmłodsi będą mogli aktywnie spędzić czas.
W związku z imprezą planowane są czasowe utrudnienia w ruchu samochodów w rejonie Aquaparku Kalisz (ulica Sportowa) oraz na trasie odcinka kolarskiego. Utrudnienia potrwają od godziny 8:30 w niedzielę 30 sierpnia, maksymalnie do godziny 14 tego dnia. W tych godzinach bezpośredni dojazd do Aquaparku będzie niemożliwy. Zachęcamy do zapoznania się z mapkami przebiegu imprezy oraz proponowanymi parkingami dla zawodników.
TRASY
https://www.triathlonkalisz.pl/triathlon/trasy/


PARKINGI I MAPKA UKŁADU IMPREZY
https://www.triathlonkalisz.pl/rozstawienie/