Menu

Nasz Patronat. III Bieg im.hr. A. Cieszkowskiego. Ważne informacje przed startem!

17 września 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. III Bieg im.hr. A. Cieszkowskiego. Ważne informacje przed startem!

W najbliższą sobotę, 19 września, o godz. 10.00 wystartują biegacze i miłośnicy nordic walking w III Biegu im. Augusta Cieszkowskiego. Zamieszczamy informacje przedstartowe, które ułatwią sprawny przebieg zawodów.

  1. Odbiór pakietów startowych (zgodnie z zaleceniem sanitarnym medale znajdą się w pakiecie) od godz. 8.00 w Biurze Biegu (pod wiatą niedaleko kościoła).
  2. Przed biegiem i po biegu będzie możliwość zwiedzania podziemi i wnętrza zabytkowego kościoła pw. św. Mikołaja, w którym znajduje się krypta Rodziny Cieszkowskich.
  3. Start Biegu i Marszu NW o godzinie 10.00, Plac Augusta Cieszkowskiego (ok. 100 m od Biura Biegu).
  4. Trasa przebiega w leśnej otulinie Puszczy Zielonka. Prosimy o poszanowanie naturalnego środowiska i nie śmiecenie.
  5. Strefa Zdrowia. Od godziny 9.00 w punkcie Centrum Medycznego Diagnosis bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru.
  6. Oświadczenie – ankieta COVID-19 i przestrzeganie zasad sanitarnych są obowiązkowe! Przesyłamy w załączniku. Należy ją złożyć przy odbiorze Biurze Biegu.
  7. Bieg odbywa się bez udziału publiczności.
  8. Meta przy zabytkowym Domu Sołtysa.
  9. Prosimy o szybkie i sprawne opuszczanie Strefy Finishera. Na miejscu nagradzani są tylko zwycięzcy kategorii open.
  10. .Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 11.00 . Zbiórka na Placu A. Cieszkowskiego (miejsce startu biegu głównego).

Dziękujemy Wam w imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację za zrozumienie i życzliwość!

To wyjątkowa, społeczna, niekomercyjna inicjatywa sympatyków biegania i wielkopolskiej tradycji. Cieszymy się, że będziemy mogli razem stworzyć klimatyczną atmosferę.

Do zobaczenia 🙂

Organizatorzy

Opis trasy III Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego

Startujemy (niebieskie strzałki) z Placu im. Augusta Cieszkowskiego (w pobliżu kościoła św. Marcina), następnie biegniemy asfaltową ul. Wierzenicką (200 m) i skręcamy w prawo, przebiegamy koło zabytkowej drewnianej karczmy (Dom Sołtysa), w tym miejscu znajduje się mata kontrolna (tu będzie meta) i dalej szutrową Aleją Filozofów biegniemy
koło stawów i gospodarstwa rybnego, wbiegamy na drogę leśną, pokonujemy stromy podbieg i biegniemy prosto drogą leśną aż do zakrętu w prawo, dalej drogą leśną (500 m) do skrętu w prawo.

Teraz ścieżką przez las aż do skrzyżowania Alei Filozofów i Alei Poetów (oznaczenie na mapce czerwoną gwiazdką, tutaj kończą się niebieskie strzałki na mapie)), skręcamy w prawo w Aleję Poetów (zielone strzałki) i dobiegamy do drogi, którą już biegliśmy.

Skręcamy w prawo i pokonujemy raz jeszcze znaną trasę aż do skrzyżowania dwóch alei (gwiazdka) i zbiegamy trawersem aż do drogi koło gospodarstwa rybnego, wracamy trasą (czerwony kolor), którą biegliśmy w przeciwnym kierunku.Meta znajduje się koło zabytkowej karczmy (mijaliśmy ją po 300 metrach po starcie).

Dekoracje i zakończenie biegu odbędą koło wiaty przy Placu im. Agusta Cieszkowskiego, gdzie znajduje się biuro biegu oraz stoisko Centrum Medycznego Diagnosis. Biegi dla dzieci odbywają się na drodze gruntowej, niedaleko kościoła.

Profil trasy