Menu

Nasz Patronat. JBL Triathlon Poznań już w niedzielę!

16 czerwca 2023 - NEWSY
Nasz Patronat. JBL Triathlon Poznań już w niedzielę!

O godzinie 11:00 rozpoczną się triathlonowe zmagania nad poznańską Maltą. Zawodnikom będzie kibicować olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy Marcin Lewandowski.

Zawody odbędą się na dystansie 1/8, który ma długość 28,25 km. To popularny „sprint”. Ta dynamiczna formuła jest gwarancją emocji aż do samej linii mety! Po rywalizacji dorosłych będziemy mogli również podziwiać w akcji najmłodszych sportowców, gdyż JBL Triathlon Poznań po raz kolejny przy współpracy z fundacją Pho3nix organizuje zawody dla dzieci Pho3nix Kids.


W zależności od wieku małego sportowca będzie mógł się on zmierzyć z rówieśnikami w triathlonie, duathlonie lub klasycznym biegu. Wszystkie dystanse zostały dopasowane do możliwości wiekowych naszych pociech. Zawody mają na celu aktywizację najmłodszych, zaszczepienie w nich pasji do sportu oraz zdrowych nawyków życia. Na JBL Triathlon Poznań pojawi się olimpijczyk, wielokrotny zdobywca medali mistrzostw Europy i mistrzostw świata Marcin Lewandowski! Ma on obecnie na swoim koncie aż cztery rekordy Polski na stadionie oraz trzy w biegach halowych. Taki specjalista z pewnością wesprze dobrą poradą każdego zawodnika!


Na swojej sportowej emeryturze Marcin Lewandowski obiecał sobie, że będzie dalej promował sport i aktywny tryb życia – zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych! Obecnie, jako żołnierz, startuje w zawodach wojskowych.

JBL Triathlon Poznań odbędzie się w najbliższą niedzielę. Impreza razem z JBL Triathlon Sieraków tworzą cykl triathlonowych zmagań CIECH Tri Tour. Informacje o wydarzeniu na stronie http://www.poznantriathlon.com/