Menu

Nasz Patronat. Jubileuszowy 10. Luboński Bieg Niepodległości!

2 listopada 2022 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Jubileuszowy 10. Luboński Bieg Niepodległości!

Po trzech latach nieobecności spowodowanej epidemią COVID-19, tradycyjnie w Dzień Niepodległości (piątek, 11 listopada) wystartuje Jubileuszowy 10. Luboński Bieg Niepodległości. Impreza, której organizatorem jest Ronin Running, odbędzie się na dystansie 10 km, start o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu. Trasa w Luboniu ma wśród biegaczy opinię szybkiej.

Na liście startowej znajduję się ponad 1000 osób! Dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym. Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.
W trakcie tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych. W ramach biegu odbędą się również mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu, w 2019 roku 4 zwrotki polskiego hymnu wybrzmiały tuż przed startem z 1247 gardeł uczestników. Wówczas impreza zakończyła się nie tylko sukcesem organizacyjnym ale również sportowym bowiem rekord 10-kilometrowej trasy ustanowił Paweł Ochal (31:51). Tuż za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34).
Na starcie stanęła m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Po raz pierwszy po takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli także żołnierze z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.

Warto również przypomnieć, że od 2019 roku impreza odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – żołnierza AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej.
www.lubonskibiegniepodleglosci.eu.Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń. Sponsorzy i partnerzy:  Biofarm, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Szkoła Językowa Salamanca, JAAS Kontenery, PlayMotion, Noclegi Po Drodze, Spar Luboń, Abrys dla Środowiska, Tovago, MP Usługi Instalacyjno-Sanitarne, HanaSped, KOM-LUB Luboń, Zespół Szkół Mechanicznycznych im. Komisji Edukacji Narodowej, 31.Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, Piekarnia-Cukiernia RAWA,  WM Komputer, LOSiR,  SM Luboń, OSP Luboń.


Patroni medialni: Gazeta Lubońska, WSZYSTKOOBIEGANIU.PL