Menu

Nasz Patronat. Komplet na liście startowej VI Biegu Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach!

24 maja 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Komplet na liście startowej VI Biegu Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach!

Już w niedzielę 26 maja wystartuje VI Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach. Bieg zaliczany jest do Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Patronat nad Cyklem sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Biegi odbywają się pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”.

Udział w Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019 (co najmniej zaliczone trzy biegi) premiuje nagrodami w klasyfikacjach wiekowych (od 14. roku życia). Udział można wziąć także w tylko wybranych biegach. To imprezy zarówno dla biegaczy, jak i miłośników nordic walking. Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów – dwa w Swarzędzu, dwa w Pobiedziskach i jeden w Poznaniu.

W Pobiedziskach pobiegniemy spod Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego i Grodu Pobiedziska po leśnych i polnych drogach. Do pokonania są dwie pętle po 2,5 km. Biuro Biegu mieści się w budynku Skansenu i otwarte jest w dniu zawodów, 26 maja, od godziny 8.00.


Harmonogram startów w Cykl Biegów Agrobex 5/5:

23 marca – IX Bieg Agrobex Zalasewska Piątka, Swarzędz (lista startowa zapełniła się błyskawicznie i przeznaczyliśmy dodatkową pulę 50 miejsc).
26 maja – VI Bieg Agrobex Piastowska Piątka, Pobiedziska – Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego
30 czerwca – VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka, Pobiedziska, Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego
14 września – II Bieg Agrobex Wartka Piątka, Poznań, bulwary spacerowe nad Wartą
24 listopada – FINAŁ, Jubileuszowa IX Bieg Agrobex Zalasewska Piątka, Swarzędz

Przypomnijmy, że w każdym biegu obowiązuje limit uczestników 200 osób. Zapewniamy kameralną atmosferę, by zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny, biegowy gadżet, a na mecie poczęstunek. Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski zestaw.

Szczegóły i zapisy na wszystkie imprezy z Cyklu Biegów Agrobex 5/5