Menu

Nasz Patronat. Koszulka techniczna i kubek w pakiecie uczestnika II Biegu Ognia i Wody.

29 sierpnia 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Koszulka techniczna i kubek w pakiecie uczestnika II Biegu Ognia i Wody.

12 października na Torze Poznań będzie okazja powalczyć o życiowe rezultaty na 10 km (atest PZLA). W ramach II Biegu Ognia i Wody odbędą się XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP i Finał Pucharu Polski PSP oraz II Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów.

Bieg jest zaliczany do I Pucharu wielkopolski Służb Mundurowych. Szybki wyścigowy tor sprzyja nie tylko dobrym wynikom, ale też uzyskaniu wielu życiówek. Słoneczna pogoda rok temu była doskonałym uzupełnieniem zawodów na Torze Poznań, co docenili nie tylko biegacze, ale też i liczni kibice, którzy po zawodach mogli podziwiać szybkie bolidy startujące w Track Day Tor Poznań. Najszybsi biegacze w nagrodę mogli pokosztować wyścigowej jazdy autami Ferrari i Porsche.

Współorganizatorami są Komenda Główna PSP, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu. Głównym Partnerem jest Tel-Poż System ISKRA oraz PROMAT. Bieg odbywa się m.in. pod patronatami Komendanta Wojewódzkiego Policji i Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Link do zapisów

Link do listy startowej

Przypomnijmy przebieg rywalizacji w 2018 r. Na dystansie 10 km (atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki) prawie 400 biegaczek i biegaczy rywalizowało nie tylko pomiędzy sobą, ale także walczyło o życiowe rezultaty na „dyszkę”.  

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Piotr Rychter

W ramach biegu odbyły się: Finał Pucharu Polski i XXIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz I Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego. Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolskiego kojarzy się na co dzień z wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. W 2010 r. na torze pojawił się Robert Kubica, który w bolidzie Renault R29 pokonał okrążenie w 1:13,654. Biegacze pokazali, że też potrafią wykrzesać „ogień” na wyścigowym torze. Prym wiedli strażacy,którzy wysoko postawili poprzeczkę.

Fot. Maciej Kopiński

W czasie 32:25 pierwszy na mecie finiszował Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa), który z dużą przewagą przybiegł przed Bartomiejem Przedwojewskim (KM PSP Wrocław) – 33:05 i Andrzejem Szpunarem (KW PSP Rzeszów) – 33:07. W takiej kolejności stanęli też panowie na podium Mistrzostw Polski Strażaków PSP. Zwycięzcy w klasyfikacji OPEN – Monika Brzozowska i Łukasz Świesulski otrzymali oprócz nagród od firmy Iskra i organizatora Tor Poznań Track Day, puchary ufundowane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jacka Biernackiego, honorowego Patrona zawodów.

Wśród kobiet bardzo dobry rezultat uzyskała Monika Brzozowska (Czerwonak Biega) z Krzepic – 37:10, która wyprzedziła poznaniankę Dominikę Kłodę (ASICS FrontRunner Poland) – 39:47. Na trzecim miejscu finiszowała Agnieszka Serżysko (Team Draczyński) z Gorzowa Wlkp – 42:43.

W rywalizacji kobiet w ramach Mistrzostw Polski Strażaków PSP zwyciężyła Aleksandra Dettlaff (KW PSP Gdańsk) – 46:02, a na kolejnych miejscach podium stanęły Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) – 46:15 i Dagmara Kaczmarek (KM PSP Katowice) – 50:42. W klasyfikacji drużynowej MP Strażaków zwyciężyli reprezentanci Łódzkiej Komendy Wojewódzkiej PSP przed reprezentacją Wielkopolskiej KW PSP.

W rywalizacji policjantów w I Mistrzostwach Wielkopolski Policji na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego zwyciężył Adrian Stempniak ze Śremu (38:09), który wyprzedził reprezentanta Szkoły Policji w Pile Jarosława Pińkowskiego – 40:37 i Przemysława Mańkowskiego (OPP Poznań) – 43:57.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

Organizatorami zawodów byli: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL, a gospodarzem Automobilklub Wielkopolski oraz Tor Poznań Track Day.Głównym Partnerem była poznańska firma Tel – Poż – System ISKRA. W gronie Partnerów zawodów byli również PROMAT, WORD Poznań, Bieg Poznańskiego Czerwca 56’, Duathlon Tor Poznań, Trigar, Formoza Challenge.

Pod naszym patronatem odbyły się również MP Strażaków w Triathlonie.