Menu

Nasz Patronat. Mistrzowskie zmagania strażaków w triathlonie!

15 sierpnia 2019 - NEWSY, Triathlon
Nasz Patronat. Mistrzowskie zmagania strażaków w triathlonie!

I MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW W TRIATHLONIE odbędą się w dniu 25 sierpnia 2019 r. w ramach GREATMAN TRILOGY w Nowym Dębcu k. Kościana. Współorganizatorem jest Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu.

Mistrzostwa zostaną rozegrane na dystansach: 1/4 IM – indywidualnie: 950 m pływanie / 45 km rower / 10,5 km bieg. Sprint – sztafety: 400 m pływanie / 20 km rower / 5 km bieg.
W mistrzostwach uczestniczyć mogą wszystkie osoby pełniące służbę w jednostkach organizacyjnych PSP (strażacy PSP, podchorążowie, kadeci) oraz emeryci PSP. Warunkiem udziału w biegu jest przedłożenie legitymacji służbowej lub emeryckiej oraz przedstawienie ważnego zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego zdolność do udziału w zawodach, wystawionego nie później niż 30 dni przed biegiem lub złożenie oświadczenia woli startu na własną odpowiedzialność i braku przeciwwskazań lekarskich.

Na liście startowej jest ponad sto osób, co pokazuje, że wielu strażaków uprawia nie tylko bieganie, ale także pływanie, kolarstwo, a triathlon jest znakomitym połączeniem tych trzech dyscyplin – podkreśla bryg. Tomasz Wiśniewski, pomysłodawca mistrzostw, a na co dzień zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Impreza wpisana jest w Kalendarz Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej współorganizowanych przez Komendę Główną PSP na rok 2019.
Szczegóły organizacyjne i Regulamin

Przypominamy, że już 12 października 2019 r. odbędzie się na Torze Poznań II Bieg Ognia i Wody, w ramach którego rozgrywane są XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km. Bieg ten jest również finałem Pucharu Polski PSP w Biegach na 10 km.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Piotr Rychter
Szczegóły i zapisy