Menu

Nasz Patronat. 18 września bieg na medal! Na Torze Poznań wystartuje Bieg Formuła 1 #wyścigowapiątka!

29 sierpnia 2022 - Nasz Patronat, NEWSY

8. edycja Biegu Tor Poznań Formuła 1 na atestowanej przez PZLA trasie 5 km czyli #wyścigowapiątka zapowiada się walka o rekord trasy na Torze Poznań !

To wyjątkowa okazja do poprawienia swojego rekordu życiowego! Szybka i atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa sprzyja szybkiemu bieganiu.

Link do panelu zapisów

Link do listy startowej

Przypomnijmy przebieg rywalizacji rok temu.

Podczas edycji w 2021 roku zgodnie z zapowiedzią zwycięzca z 2020 r. Mateusz Lipiński z Poznania powalczył o złamanie 15 minut. Prowadził od startu do mety finiszując w 14:54, co jest nowym rekordem trasy (średnia 2’59″/km). Na drugiej pozycji na mecie zameldował się Adam Stippa z Wrocławia (15:21), a na trzeciej pozycji Marcin Kęsy z Poznania (15:22), a czwarte punktowane miejsce zajął Bartłomiej Falkowski z Warszawy (15:28).

Wyrównania stawka kobiet powalczyła o zwycięstwo i zdecydowały 2 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła Karina Miniorczyk z Wrocławia (18:24), wyprzedzając Jagodę Durkalec z Jeleniej Góry(18:26) i Dominikę Kłodę z Poznania (18:31). Punktowane 4. miejsce zajęła Karolina Klupczyńska z Poznania (18:38).