Menu

Nasz Patronat. Nadkomplet na liście startowej IV Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha Tor Poznań

4 października 2021 - NEWSY
Nasz Patronat. Nadkomplet na liście startowej IV Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha Tor Poznań

Wszystkich, którzy wystartują w najbliższą sobotę, 9 października o godz. 9.00, prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami. Umożliwią one sprawne i bezpieczne odbycie się biegu. Przypominamy, że lista startowa zamknięta została już w sierpniu, a w dniu zawodów nie ma możliwości zapisów!

W ramach IV Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha Tor Poznań rozgrywany jest III Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych, w którym wystartuje m.in. reprezentacja US Army. Dodatkowo policjanci rywalizują w ramach IV Mistrzostw Wielkopolski Policjantów w biegu na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego, a strażacy (zarówno członkowie PSP i OSP) w II Międzynarodowym Pucharze Strażaków (IFC). Dodatkowo rozegrane zostaną II Mistrzostwa Wielkopolski OSP oraz II Mistrzostwa Wielkopolskiej Gwardii Honorowej.

Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc i wsparcie! Życzymy „życiówek” i trzymamy za Was kciuki!

REGULAMIN ZAWODÓW


ODBIÓR PAKIETÓW

Zalecamy, by odbierać pakiety startowe dla klub, grup biegowych przez wyznaczonego przedstawiciela na podstawie pisemnego upoważnienia (samodzielnie wypisanego). Na którym musi widnieć: imię i nazwisko oraz PESEL osoby, której pakiet odbieramy oraz imię i nazwisko wraz z numerem dokumentu tożsamości osoby odbierającej pakiet w zastępstwie. W pakiecie znajdują się m.in.: numer startowy z naklejonym chipem oraz niespodzianki od Partnerów zawodów.

 1. Odbiór pakietów – piątek, 8 października 2021 r. w godz. 15.00 – 18.00 w siedzibie Oddziału
  Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka, ul.
  Norwida 14, Poznań.
 2. W dniu zawodów – sobota, 9 października 2021 r. Biuro Zawodów mieści się w obiektach Toru Poznań
  (przy trybunie), ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo i będzie otwarte w godzinach 7.00 do 8.30.

UWAGA! Pozostawmy ten dzień dla osób, które dojeżdżają na zawody z dalszych miejscowości!


PRZED STARTEM

 1. Wjazd na Tor Poznań bramą główną ul. Wyścigową za okazaniem Służbie Porządkowej numeru startowego lub dokumentu tożsamości (w przypadku osób dojezdnych z dalszych miejscowości odbierających pakiet w dniu zawodów). UWAGA! Zawody odbywają się z ograniczonym udziałem publiczności.
 2. Zbiórka w strefie startowej o godzinie 8.50. (Start znajduje się ok. 1 km od Biura Zawodów).
 3. Start o godzinie 9.00.

W CZASIE BIEGU

 1. W czasie biegu nie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 2. Ze względów sanitarnych na trasie nie ma punktu z wodą. Woda i poczęstunek znajdują się w Strefie Finiszera.
 3. Zabrania się śmiecenia, wyrzucania opakowań po odżywkach itp.

PO BIEGU

 1. W wydzielonej strefie wydawana będzie woda i poczęstunek.
 2. Prosimy o szybkie i sprawne opuszczanie Strefy Finishera i Toru Poznań.

DEKORACJE ZWYCIĘZCÓW

 1. Na miejscu nagradzani są tylko zwycięzcy kategorii open i kategorii zgodnie z Regulaminem.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY RYZYKA EPIDEMIOLOGICZNEGO W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ DOTYCZĄCĄ KORONAWIRUSA (COVID-19)

Przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa uczestników imprezy. Wprowadziliśmy szereg procedur zmniejszających ryzyko zakażenia wirusowego, dostosowując się do wiadomym nam zasadom sanitarnym. Przestrzeganie poniższych zasad może pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa Twojego i innych uczestników imprezy. Jeśli ich nie akceptujesz lub nie będziesz przestrzegać – nie będziesz mogła/mógł wziąć udziału w imprezie. Komunikat ten związany jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa (COVID-19) i możliwym zagrożeniem epidemiologicznym podczas zawodów. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostają poniższe wytyczne. Mają one moc obowiązującą dla wszystkich uczestników imprezy.

Ogólne zasady bezpieczeństwa

Uczestnik dokonując zgłoszenia elektronicznego i zaakceptowania Regulaminu IV Biegu Ognia i Wody zaświadcza, że nie ma przeciwskazań do udziału w Biegu oraz, że będzie stosował się do bieżących zarządzeń i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącego bezpieczeństwa i profilaktyki związanych z
pandemią zawartych na oficjalnej stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

Udział w zawodach

 1. Uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie, jeśli:
  a) ma objawy ostrej infekcji dróg oddechowych, takie jak gorączka, kaszel, duszności, trudności w oddychaniu, bóle mięśni i ogólne zmęczenie lub inne objawy wskazujące na zły stan zdrowia,
  b) jest objęty hospitalizacją, izolacją, izolacją w warunkach domowych, przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym w związku z epidemią COVID-19,
  c) w ciągu ostatnich 14 dni miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19, z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, oraz z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem,
  d) wśród domowników jest osoba, która ma objawy ostrej infekcji dróg oddechowych, tj. gorączki, kaszlu, duszności, trudności w oddychaniu, bóli mięśni i ogólnego zmęczenia.
  e) w ciągu ostatnich 14 dni wrócił z terenów szczególnie dotkniętych koronawirusem,
  f) nie przestrzega wytycznych epidemiologicznych, zasad organizacji imprezy (w tym dotyczących koronawirusa) oraz poleceń obsługi.
 2. W przypadku zmiany stanu zdrowia uczestnika po złożeniu oświadczenia na imprezie lub zetknięciu z osobą, o której mowa w pkt 1 c), zobowiązany jest do powiadomienia odpowiednich służb i nieuczestniczenia w wydarzeniu.