Menu

Nasz Patronat. Powitanie wiosny na IX Biegu Agrobex Zalasewska Piątka

19 marca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Powitanie wiosny na IX Biegu Agrobex Zalasewska Piątka

Już  w sobotę wystartuje IX Bieg Agrobex Zalasewska Piątka w Swarzędzu. Lista startowa zapełniła się już w styczniu! To będzie oficjalne otwarcie wiosennego sezonu startowego Agrobex Cykl Biegów 5/5/. Wszystkie medale Cyklu łączą się w kolekcjonerski zestaw.


Patronat nad Agrobex Cykl Biegów 5/5  sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski,. Edycjom w Swarzędzu patronuje burmistrz Marian Szkudlarek a biegom w Pobiedziskach burmistrz Ireneusz Antkowiak. . Cykl odbywa się pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”. Udział w Cyklu (co najmniej zaliczone trzy biegi) premiuje nagrodami w klasyfikacjach wiekowych dla najlepszych trzech zawodniczek i zawodników oraz trzech najlepszych chodziarek i chodziarzy nordic walking w kategorii open.

Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów. W ubiegłym roku w Agrobex Cykl Biegów 5/5 wzięło udział ponad tysiąc biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking.

W każdym biegu obowiązuje limit uczestników – 200 osób, choć niekiedy organizatorzy robią wyjątek dodając … bonus. Jednak, organizatorzy dbają o to, by zapewnić kameralną atmosferę i zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny gadżet, a na mecie poczęstunek. Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski  zestaw.

Informacje i linki zapisów na biegi zaliczane do Agrobex Cykl Biegów 5/5 Edycja 2019

VII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Fot. Maciej Kopiński