Menu

Nasz Patronat. Startujemy 6 września 2020 r. Duathlon Tor Poznań i Bieg Formuła 1 na 5 km (atest PZLA) po raz szósty na wyścigowym torze!

12 lipca 2020 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Startujemy 6 września 2020 r. Duathlon Tor Poznań i Bieg Formuła 1 na 5 km (atest PZLA) po raz szósty na wyścigowym torze!

Na wyścigowym Torze Poznań 6 września 2020 r. wystartują 6. Duathlon Tor Poznań i 6. Bieg Formuła 1 na 5 km (atest PZLA). Szybka trasa sprzyja osiąganiu życiowych rezultatów zarówno przez duathlonistów jak i biegaczy, którzy pragną ustanowić nową „życiówkę” na 5 km.

Już w ciągu pierwszych godzin od uruchomienia zapisów zapełniła się prawie połowa listy startowej na duathlon! Pandemia koronowirusa sprawiła, że zmuszeni byliśmy przełożyć termin zawodów. Automobilklub Wielkopolski i gospodarz Tor Poznań Track Day – nasi współorganizatorzy – potwierdzili datę 6 września tego roku jako dzień rozegrania duathlonu i biegu na 5 km.

Zasady rozegrania zawodów dostosujemy do wytycznych otrzymanych od Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram i reguły zawodów. Będzie jeszcze możliwość zapisania się na Bieg Formuła 1 na 5 km.

Tor Poznań słynie z wyścigów samochodowych i motocyklowych. Za sprawą Duathlon Tor Poznań i Biegu „Formuła 1” o tym miejscu głośno również wśród triathlonistów, biegaczy i tych, którzy specjalizują się w duathlonie. Kwiecień to znakomity czas na przetestowanie swoich kolarskich umiejętności przed najważniejszymi startami w sezonie. Duathlon przyciąga zarówno czołowych zawodników specjalizujących się w duathlonie, jak i początkujących miłośników tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu.

Fot. Maciej Kopiński. Zwycięzcy %. Duathlon Tor Poznań

Tor Poznań wprost wymusza prędkość i daje niesamowitą frajdę ze ścigania. Na tych, którzy dopiero przymierzają się do duathlonu, czeka Bieg Formuła 1 na dystansie 5 km (atest PZLA)

Zapisy zostały zakończone. Komplet na liście startowej.

Lista startowa 6. Duathlon Tor Poznań

Link do zapisów 6. Bieg Formuła 1 na 5 km (atest PZLA)

Lista startowa 6. Bieg Formuła 1 na 5 km (atest PZLA)

4. Duathlon Tor Poznań. Fot. Maciej Kopiński

Najważniejsze informacje


1. Długość trasy duathlonu: 23 km (bieg – 5 km, rower – 16 km, bieg – 2 km). Trasa biegu 5 km posiada atest PZLA.
2. Trasa w całości na wyścigowym Torze Poznań.
3. Strefa zmian i meta: prosta startowa/ pit-stop.
4. Pomiar czasu w systemie chipowym.

Szczegółowe regulaminy 6. Duathlon Tor Poznań i 6. Bieg Formuła 1 znajdują się TUTAJ


Fot. cover Maciej Kopiński