Menu

Nasz Patronat. Ruszyły zapisy! #wyścigowapiątka na atestowanej trasie na Torze Poznań!

26 stycznia 2022 - NEWSY
Nasz Patronat. Ruszyły zapisy!  #wyścigowapiątka na atestowanej trasie na Torze Poznań!

Bieg Tor Poznań Formuła 1 na atestowanej trasie 5 km czyli #wyścigowapiątka wystartuje 18 września! Będzie kolejna okazja do pobicia rekordów życiowych!

Przypominamy klimat rywalizacji w ubiegłorocznej edycji.

Podczas edycji w 2021 roku zgodnie z zapowiedzią zwycięzca z 2020 r. Mateusz Lipiński z Poznania powalczył o złamanie 15 minut. Prowadził od startu do mety finiszując w 14:54, co jest nowym rekordem trasy (średnia 2’59″/km). Na drugiej pozycji na mecie zameldował się Adam Stippa z Wrocławia (15:21), a na trzeciej pozycji Marcin Kęsy z Poznania (15:22), a czwarte punktowane miejsce zajął Bartłomiej Falkowski z Warszawy (15:28).

Wyrównania stawka kobiet powalczyła o zwycięstwo i zdecydowały 2 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła Karina Miniorczyk z Wrocławia (18:24), wyprzedzając Jagodę Durkalec z Jeleniej Góry(18:26) i Dominikę Kłodę z Poznania (18:31). Punktowane 4. miejsce zajęła Karolina Klupczyńska z Poznania (18:38).