Menu

Nasz Patronat. Super League Triathlon Poznań już 29 czerwca!

12 czerwca 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Super League Triathlon Poznań już 29 czerwca!

Już wkrótce do stolicy Wielkopolski zawita tysiące pasjonatów pływania, jazdy na rowerze i biegania. 29 czerwca 2018 rozpocznie się Super League Triathlon Poznań – prawdziwe multisportowe święto, najbardziej innowacyjna i przełomowa impreza triathlonowa w Europie. W ramach tego wydarzenia w okolicy Jeziora Maltańskiego rozgrywane będą m.in. rywalizacja czołówki światowego triathlonu w ramach wyścigów kwalifikacyjnych nowatorskiego cyklu SLT, zmagania amatorów na trzech dystansach indywidualnych i jednym drużynowym, Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie czy Semilac Women Run. Oprócz sportowych emocji odwiedzający Poznań mogą liczyć również na moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Poznań uznawany jest za kolebkę polskiego triathlonu. To w podpoznańskim Kiekrzu w 1984 roku rozegrano pierwsze w kraju zawody triathlonowe, a lokalny oddział TKKF tworzył zręby organizacyjne triathlonu w Polsce. Od 2013 roku, w 5. kolejnych edycjach poznańskiego triathlonu wystartowało ok. 12 tys. zawodników! W tym roku poznańska impreza otwiera nowy rozdział w historii tego sportu, za sprawą wyścigów kwalifikacyjnych innowacyjnego cyklu Super League Triathlon. Jednak rywalizacja jednych z najlepszych triathlonistów na świecie w nowych, pełnych emocji formułach to nie jedyna propozycja organizatorów tego wydarzenia. W weekend 29 czerwca – 1 lipca odwiedzający Poznań będą mogli być częścią jedynego w swoim rodzaju święta sportu.
Święto triathlonu dla każdego

Ponad 50 zawodników ze ścisłej czołówki światowego triathlonu zapowiedziało swój start w wyścigu kwalifikacyjnym triathlonowej “Ligi Mistrzów”. Cykl SLT to innowacyjne, szybkie i emocjonujące formaty, dzięki którym wyścig jest nie tylko większym wyzwaniem dla zawodników, ale przede wszystkim prawdziwą gratką dla kibiców, ponieważ rywalizacja w triathlonie nigdy wcześniej nie była tak ekscytująca i atrakcyjna do oglądania. To także niepowtarzalna okazja dla pasjonatów triathlonu z całej Polski, aby wystartować w ramach jednego wydarzenia z najlepszymi zawodnikami na świecie. W ramach imprezy odbędą się starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), a także start drużynowy na dystansie 56,5 km.

W sobotę 30 czerwca rozegrane zostaną Mistrzostwa Policji w Triathlonie o Puchar Komendanta Policji Wojewódzkiej w Poznaniu na dystansie 112,99 km. To świetna okazja by kibicować i okazać wsparcie ludziom, którzy na co dzień ryzykują swoim zdrowiem, aby zapewnić mieszkańcom Wielkopolski bezpieczeństwo, a przy okazji podziwiać zmagania najbardziej wysportowanych policjantów w województwie.

Następnego dnia będzie miał miejsce start “Złotej Fali” kobiet na dystansie 56,5 km. Jest ona częścią projektu “Kobiety są na wagę złota nakręca LIV”, dedykowanemu zwiększeniu zaangażowania kobiet w triathlon. Częścią tej inicjatywy jest również Semilac Women Run, bieg kobiet na dystansie 5,4 km. Z każdego pakietu startowego 10 złotych zostanie przeznaczone na działania związane z aktywizacją zawodową kobiet w Polsce. Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, rodzinach i przyjaciołach wszystkich pasjonatów triathlonu, którzy odwiedzą Poznań na przełomie czerwca i lipca. Oprócz ekscytującej i pełnej emocji rywalizacji jednych z najlepszych triathlonistów na świecie, zmagań amatorów, Mistrzostw Policji w Triathlonie i innych wydarzeń towarzyszących, na fanów czekać będzie mnóstwo atrakcji. Pokazy FlyBoardu – ekstremalnego sprzętu, który pozwala latać kilka metrów nad powierzchnią wody, czy też ogromny park trampolin przygotowany przez Energy Park to tylko niektóre z propozycji oferowanych przez SLT Poznań. Z pewnością każdy, kto zdecyduje się na przyjazd do Poznania nie będzie się nudził. Zapowiada się najbardziej emocjonujący multisportowy weekend tego roku, niezapomniane wydarzenie dla całej rodziny. Jeżeli jesteś fanem sportu – nie może Cię tam zabraknąć!


Super League Triathlon Poznań 2018 potrwa od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Miasto Poznań.