Menu

Nasz Patronat. Uczestnicy II Biegu Ognia i Wody pomogą 8-letniej Wiktorii!

19 września 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Uczestnicy II Biegu Ognia i Wody pomogą 8-letniej Wiktorii!

8-letnia Wiktoria cierpi na epilepsję. Lekarze podejrzewają dysplazję korową w prawym płacie czołowym, to właśnie ona może odpowiadać za ataki padaczki. Wesprzyjmy razem fundusz na diagnostykę i leczenie! Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację SięPomaga. Tata Wiktorii jako strażak niósł wiele razy pomoc potrzebującym …

Będziemy nie tylko licytować numer startowy „1” ! Będziemy o akcji informować na bieżąco. Prosimy też o indywidualne wsparcie na konto Fundacji SięPomaga.

„Byliśmy zwyczajną, szczęśliwą rodziną – mama, tata, dwie piękne córeczki. Jednak to my okazaliśmy się tymi osobami, które nagle dotyka nieszczęście. Myślisz, że tobie się to nie przydarzy, że twoi bliscy są pod parasolem ochronnym, że nieszczęścia dotykają innych, nie ciebie…

Wyładowania elektryczne w ciele naszej córeczki, 8-letniej Wiktorii, wyglądają przerażająco, ale nie to jest najgorsze. Znacznie bardziej niebezpieczne są spustoszenia, które sieją… Niszczą wszystko, zabierają nam Wiktorię! Nie powstrzymamy ich lekami, na padaczkę nic nie działa. Nie możemy już dłużej bezczynnie patrzeć na cierpienie córeczki, dlatego bardzo prosimy o pomoc… Dla Wiktorii jest szansa! Ale nie stać nas, by zapłacić za jej zdrowie.


Od tej pory czuwamy w dzień i w nocy w każdej sekundzie bojąc się, że sytuacja się powtórzy… Gdy usłyszeliśmy, że jest na świecie miejsce, gdzie mogą uratować nasze dziecko, odżyła w nas nadzieja! W 2016 roku pojechaliśmy na wstępne badania do Schön Klinik w Niemczech – najlepszej kliniki na świecie, gdzie specjalizują się w operacyjnym leczeniu epilepsji. Lekarze podejrzewają dysplazję korową w prawym płacie czołowym – to właśnie ona może odpowiadać za ataki padaczki.

Dzisiaj wiemy, że dla naszego dziecka jest szansa! Przed ostateczną decyzją o operacji konieczne są dokładne badania, które dokładnie zlokalizują i zweryfikują ognisko ataków. Wtedy będzie można je usunąć! Operacja neurochirurgiczna może uwolnić Wiktorię raz na zawsze od napadów, które niszczą życie. Ale bez dokładnych badań lekarze nie są w stanie jej zaplanować… Leczenie w Niemczech da naszej córeczce szansę na rozwój, a w przyszłości na samodzielność! Bardzo prosimy o pomoc – tylko pilna diagnostyka i operacja usunięcia ogniska padaczkowego w Schoen Klinik może ocalić naszą córeczkę! Nie wiemy, jak długo jeszcze wytrzyma…”

Rodzice Wiktorii

Szczegóły i konto zbiórki Fundacji SięPomaga