Menu

Nasz Patronat. VI Bieg po Schodach Collegium Altum. Zwyciężył po raz drugi z rzędu strażak Mateusz Marunowski!

27 listopada 2022 - NEWSY

Już po raz szósty odbył się Bieg po Schodach Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z metą na 17. piętrze najwyższego budynku w stolicy Wielkopolski. Do pokonania biegacze mieli 372 stopnie!

Ostateczny limit uczestników wynosił 250 osób i lista startowa zapełniła się błyskawicznie.Przypomnijmy, że rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20), który także w tym roku stanął na starcie. Faworyt nie zawiódł i zwyciężył w czasie 01:29, wyprzedzając Adriana Bednarskiego (01:33) z Wrocławia i Pawła Ruszałę (01:33) z Kątów Opolskich.

Sekundy decydowały również o miejscach na podium rywalizacji kobiet. Triumfowała Klaudia Krajewska z Legionowa (02:01), drugie miejsce zajęła ze stratą setnych sekundy Martyna Świerczyk z Jankowa Przygodzkiego, a na trzecim miejscu finiszowała Beata Krawczyk z Łodzi (02:11). Dla zwycięzców podarunkowe vouchery ufundował TRIGAR.PL, największy autoryzowany detaliczny sprzedawca produktów marki Garmin.
Honorowym starterem była prof. dr hab. Elżbieta Gołata, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą.

„To zawody, które budzą wiele emocji wśród startujących bez względu i przyciągają uczestników z całej Polski. W tym roku najstarszym zawodnikiem był 84-letni pan Edward Kościak z Kamiennej Góry, który potrzebował zaledwie 2 minut 17 sekund na pokonanie 17 pięter – podkreśla Przemysław Walewski,pomysłodawca i organizator biegu.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbyły się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Policjanci rywalizowali w VI Mistrzostwach Policjantów w Biegu po Schodach pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji, a strażacy w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Biegacze oklaskami uhonorowali nieobecnego, chorego Janusza Grzeszczuka, nestora wielkopolskiego biegania i wychowawcę wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.