Menu

Nasz Patronat. W niedzielę wystartuje 14. Bieg Czekoladowy-Słodkie Walentynki! Numer startowy „1” licytowany jest dla 7-letniego Kacperka.

10 lutego 2023 - Akademia Młodych Olimpijczyków, Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. W niedzielę wystartuje 14. Bieg Czekoladowy-Słodkie Walentynki! Numer startowy „1” licytowany jest dla 7-letniego Kacperka.

Już w niedzielę odbędzie się 14. Bieg Czekoladowy-Słodkie Walentynki. Trasa wiedzie po bulwarach nadwarciańskich w Poznaniu. Start do biegu głównego i marszu nordic walking na 5 km przy Przystani „Posnania” o godz. 11.00. O godzinie 10.00 rywalizować będą dzieci na krótszych dystansach.

Impreza dedykowana jest dzieciom oraz dorosłym, miłośnikom biegania i nordic walking. Ideą jest propagowanie rodzinnego spędzania czasu i integracja międzypokoleniowa mieszkańców Poznania. Nasz bieg wpisuje się w akcję „Aktywni i Zdrowi” czyli program prozdrowotny obejmujący zajęcia ruchowe zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców Poznania.

13.Bieg Czekoladowy-Słodkie Walentynki w Poznaniu

Głównym założeniem są promocja zdrowego odżywiania, promowanie terenów do aktywności sportowej. Imprezie patronują m.in. Akademia Młodych Olimpijczyków, Centrum Medyczne Dynasplint, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Poland Running Academy. W ramach biegu odbywają się Zimowe Mistrzostwa Strażaków.

Bieg ma wymiar charytatywny. Jak co roku licytujemy numer „1” i cały dochód z licytacji przekazujemy na leczenie 7-letniego Kacperka z Kalisza.

Kacper na skutek błędu lekarskiego i komplikacji okołoporodowych, cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe (MPD). Joanna i Adrian, rodzice Kacperka:” Wiedzieliśmy, że przed nami długa i trudna walka, ale bez namysłu podjęliśmy ją natychmiast. Dla Kacperka rozpoczął się żmudny, wieloletni okres ciągłych intensywnych rehabilitacji i turnusów terapeutycznych. Mimo zmęczenia i wysokich kosztów (koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynosi ok. 7-9 tysięcy złotych) próbowaliśmy i nadal próbujemy wszystkich możliwych form i metod terapii.

Szansą, by to życie mogło być, choć w części samodzielne, jest operacja, której termin wyznaczono dla Kacperka na marzec 2023. Ma ona na celu stabilizację obu stawów biodrowych oraz zatrzymanie deformacji stóp. Dzięki operacji nasz synek będzie miał w przyszłości możliwość samodzielnego przemieszczania się przy pomocy balkonika przedniego oraz możliwość chodzenia przy pomocy trójnogów. Widzimy, jak bardzo na to czeka i ile pokłada w tym nadziei.”


W sobotę, 11 lutego, w godz. 12-14 czynne jest Biuro Biegu w Centrum Medycznym DYNASPLINT przy ul. Słowiańska 36b, 61-664 Poznań.

Szczegóły dotyczące biegu TUTAJ