Menu

Paulina Kotfica z rekordem Polski na dystansie średnim Ironman!

14 czerwca 2022 - NEWSY, Triathlon
Paulina Kotfica z rekordem Polski na dystansie średnim Ironman!

Podczas rozegranych w niedzielę, 12 czerwca, Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, Paulina Kotfica ustanowiła nowy rekord Polski kobiety na tym dystansie. Obecnie wynosi on 4 godziny 13 minut 38 sekund. Jest także pierwszą Polką, która wygrała polską edycję 1/2 IM.

– Od samego początku czułam się bardzo dobrze. Inna rzecz, że lubię warszawskie zawody, wygrywałam tu kiedyś, tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo – powiedziała Paulina Kotfica zaraz po przekroczeniu mety. Przypomnijmy, że zawodniczka GVT BMC 3SOFT Świebodzice w 2016 roku Paulina zwyciężyła w Warszawie na dystansie olimpijskim. – Po wyjściu z wody chciałam jak najszybciej urwać pozostałe zawodniczki i zyskać zapas czasu, ale ostatecznie wszystkie się zjechałyśmy i tak dotarłyśmy do strefy zmian. Ten wyścig rozstrzygnął się więc dopiero na biegu.

Z wody pierwsza wyszła Francuska Julie Iemmolo, która również na rowerze uzyskała niewielką przewagę nad rywalkami. Przed bieganiem w skład ścisłej czołówki, między którą miała rozegrać się walka o miejsca na podium, weszła także inna Francuzka Eloise Du Luart, a także Amerykana Brittany Higgins i oczywiście Paulina.

Ponad 21 km zawodniczka GVT przebiegła w 1 godzinę 29 minuty i 12 sekund, co w sumie dało jej ponad 4 minuty przewagi nad Julie oraz około 5 minut na Du Luart. Tym samym Paulina Kotfica, z łącznym czasem 4 godziny 13 minut 38 sekund, ustanowiła nowy nieoficjalny rekord Polski kobiet na dystansie 1/2 IRONMAN i to zaledwie dwa tygodnie po zwycięstwie w „połówce” IM rozegranej w Sierakowie.

W Warszawie znakomicie wypadł też inny zawodnik teamu, Sergiy Kurochkin, który wywalczył trzecie miejsce. Przed nim na mecie zameldowali się Robert Wilkowiecki i Ognjen Stojanović. Zawodnik GVT BMC 3SOFT Świebodzice na podium wszedł z flagą Ukrainy, przypominając o toczącej się w jego kraju wojnie.

Wśród zawodników Age Group Julita Sikora zdobyła drugie miejsce na dystansie olimpijskim w swojej kategorii. Artur Pupka był 19. w M55, a Krystian Domino – 22 w M45.


Zdjęcia: Andrzej Gucwa | Foto: Sztos