Menu

Setka na setkę w Warszawie. Nowy rekord Polski na 100 km kobiet!

12 listopada 2018 - NEWSY

Mistrzostwa Polski na 100 km. W tym roku oprawa była wyjątkowa z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mistrzem Polski został Piotr Stachura, mistrzynią Polski  Małgorzata Pazda-Pozorska, ustanawiając nowy rekord kraju. Zawody rozegrano na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W mistrzostwach Polski wystartowało 30 mężczyzn i 10 kobiet. Impreza mistrzowska była połączona z Supermaratonem Stulecia, z 200 uczestników dystans 100 kilometrów przebiegło 127. Jak podaje Portal www.pzla.pl, Małgorzacie Paździe-Pozorskiej do 40. kilometra dotrzymywała kroku Patrycja Bereznowska. Do 70. km późniejsza zwyciężczyni utrzymywała tempo poniżej 5 min/km. Wygrała w czasie 8:05:38 (4:51 min/km) odzyskując rekord Polski, dotychczasowy wynosił 8:07:54 i został ustanowiony przez Wiolettę Paduszyńską podczas wrześniowych mistrzostw świata w Chorwacji. Pozostałe medalistki również ustanowiły rekordy życiowe: Patrycja Bereznowska 8:10:31 i Joanna Lorenc 8:24:37.

Piotr Stachyra rywalizując o drugi tytuł z rzędu prowadził od startu do mety. W Warszawie zwyciężył w czasie 7:09:23 (4:17 min/km), o ponad sześć minut lepszym niż przed rokiem. Wyprzedził Damiana Kaczmarka o 11:40 i Andrzej Piotrowskiego o 23:43.

Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km, Warszawa, 10.11.2018 r.