Menu

Sky Tower Run. Piotr Łobodziński po raz piąty mistrzem Polski!

30 maja 2019 - NEWSY
Sky Tower Run.  Piotr Łobodziński po raz piąty mistrzem Polski!

We wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Bieg rozpoczął się o 10:00, a jako pierwsza na 49. piętro wyruszyła Joanna Jabłczyńska (na zdjęciu). Najstarszy uczestnik miał 81 lat! W tym roku udział w biegu potwierdziła rekordowa liczba uczestników – ponad 1050 osób. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, niepokonany od kilku sezonów, Piotr Łobodziński – tytuł mistrza obronił już po raz piąty, pokonując 1142 stopni w zaledwie 4:58.

Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15. Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6. edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 – 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita – najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz – Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. W tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku.

W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach, którzy wbiegli na 49. piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56.

Piotr Łobodziński. Fot. Jacek Urbanowicz


Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat – pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07. Przebieg rywalizacji komentowali: Bożydar Iwanow – dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.  

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce – Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo oraz Joannę Jabłczyńską – aktorkę i pasjonatkę zdrowego trybu życia. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań – to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out.

Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500 m², a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 m². Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 000 m². Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.