Menu

Straaaszny bieg w Siemianowicach

25 października 2017 - Zapowiedzi
Straaaszny bieg w Siemianowicach

28 października wystartuje kolejny bieg organizowany przez MK team. III Siemianowickie Nocne Marki to impreza biegowa, która skierowana jest nie tylko do miłośników aktywnego spędzania czasu, ale także do tych, którzy lubią dobrze się bawić i biegać.
w niestandardowych okolicznościach. W tym przypadku uczestnicy Nocnych Marków pobiegną późną porą i w „straaaasznie” fajnych strojach.
Frekwencja biegu z roku na rok rośnie. W pierwszym biegu, który odbył się w 2014 roku wzięło udział około 500 osób. Druga edycja przyciągnęła już ponad 600 biegaczy, a podczas tegorocznych, III Siemianowickich Nocnych Marków organizatorzy spodziewają się przeszło 1200 amatorów biegania.
Wzorem poprzednich edycji i tym razem puchar będzie mogła wybiegać sobie najszybsza mieszkanka Siemianowic Śląskich oraz najszybszy siemianowiczanin. O palmę pierwszeństwa walczyć będą także najliczniejsze drużyny biegowe.

Biegacze wystartują na dystansie 9 i 5 km w konkurencji biegowej, miłośnicy dwóch kijów powalczą na dystansie 5 km. Na trzy najszybsze panie i trzech najszybszych panów w poszczególnych konkurencjach czekają przepiękne, ręcznie robione puchary w kształcie dyni, a także atrakcyjne nagrody, między innymi wartościowe głośniki, zegarki, polska odzież termoaktywna, a także vouchery do gabinetów fizjoterapeutycznych.


Nocne Marki to kolejna impreza, którą MK team zorganizuje w swoim rodzinnym mieście, dlatego wsparcia udzielać będą Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – honorowego patronatu udzielił prezydent Rafał Piech, a także Siemianowickie Centrum Kultury. Teren, po którym będą biegać uczestnicy ucieszy wszystkich, którym znudziło się bieganie po asfalcie. Trasa przebiega bowiem przez siemianowicką bażantarnię, wzdłuż pola golfowego, co w praktyce oznacza szutrowe, leśne ścieżki.
Termin imprezy zobowiązuje – nie zabraknie zatem halloweenowych akcentów. W okolicach trzeciego kilometra trasa przebiega tuż przy cmentarzu.

– Mamy nadzieję, że uczestnikom spodoba się trasa oraz atrakcje, które w tym roku dla nich przygotowaliśmy. Miejsce idealnie nadaje się do przeprowadzenia imprezy w takim klimacie. Koniec października, ciemny wieczór, cmentarz w okolicy, dreszczyk emocji związany nie tylko z wybieganym czasem. Będzie się działo – zapewniają organizatorzy.

Zespół MK team tradycyjnie pomyślał również o najmłodszych. Od godziny 17:00 odbywać się będą biegi na dystansach 200, 400 oraz 800 metrów. Każde dziecko otrzyma, pamiątkowy, odlewany medal.
Dorośli biegacze, poza medalem na mecie, będą mogli napić się bezalkoholowego piwa oraz zasiąść przy ognisku i upiec kiełbaskę.
– Przygotowania idą pełną parą, technicznie jesteśmy gotowi do imprezy. Jak na każdym z naszych biegów gwarantujemy świetną zabawę i pogodę. Mówimy to z pełną odpowiedzialnością, bowiem przy Nocnych Markach pogoda może tylko spotęgować „straaaszny” efekt. Do zobaczenia w kolejną sobotę w Siemianowicach Śląskich – podsumowują organizatorzy.


To już przedostatnia impreza organizowana w ramach Grand Prix MK team, czyli cyklu organizowanych przez MK team w 2017 roku.

W jego skład wchodzą następujące zawody:
– III Parkowe Hercklekoty 12.02.2017 r., Chorzów
– II Siemianowicki Festiwal Świetlików 24.06.2017 r., Siemianowice Śląskie
– III Siemianowickie Nocne Marki 28.10.2017 r., Siemianowice Śląskie
– IV Bieg Mikołajkowy 03.12.2017 r., KatowiceWięcej informacji dot. II Siemianowickiego Biegu Świetlików znajduje się pod adresem: http://www.mkteamevents.pl/nocnemarki/ oraz na Facebook’u: