Menu

Super League Triathlon w Poznaniu!

20 lipca 2017 - NEWSY

Poznań jest  jednym z dwunastu miast na świecie, gdzie rozegrana zostanie Super League Triathlon. To widowiskowe zawody z udziałem mistrzów olimpijskich, mistrzów świata – najwybitniejszych zawodników PRO. Rywalizacje transmitowane są przez 22 stacje telewizyjne na całym świecie o zasięgu prawie 400 mln odbiorców.

Pomysłodawcą Superligi Triathlonu jest CHRIS „MACCA“ MCCORMACK czterokrotny  mistrz świata i legenda triathlonu (na zdjęciu poniżej).

Chris „Macca” McCormack:  Uwielbiam Poznań i cieszę się, że mogę zawitać tu ponownie ogłaszając coś, co ma naprawdę globalny wymiar. SLT to zawody będące absolutnym top, z czołówką światowych triathlonistów takich jak: bracia Brownlee, Javier Gomez czy Mario Mola. SLT to najwyższa możliwa jakość, transmisja live na globalnych kanałach TV i szybka dynamiczna rywalizacja na krótkich dystansach. To także zawody w których ramię w ramię stają gwiazdy z amatorami tej dyscypliny. Właśnie dzięki poznańskiej imprezie SLT otwiera się na zwykłych triathlonistów, dla których ten sport to pasja – to naprawdę historyczny moment.

Photo by triathlete-europe.competitor

Chris wraz ze swoimi partnerami biznesowymi postanowił zmienić podejście do triathlonu zarówno w wymiarze sportowym, jak i promocyjnym  zakładając SLT i przeprowadzając pierwsze zawody w prestiżowej lokalizacji Hamilton Island – Australia.

SLT to dwa cykle – kwalifikacyjny oraz mistrzostwa. W ramach tego pierwszego triathloniści (amatorzy i profesjonaliści) walczą o punkty umożliwiające im start w imprezach mistrzowskich czy to w własnej kategorii wiekowej, czy w kategorii open. Mistrzostwa cyklu to najlepsi z najlepszych startujący w prestiżowych lokalizacjach i walczący o znaczne nagrody finansowe. SLT to także nowe formaty takie jak np.: sprint pursuit – czyli kwalifikacja do wyścigu głównego na podstawie przeprowadzonej próby czasowej, czy enduro – formacie nastawionym na wytrzymałość polegającym na starcie w trzech sprintach na jednej imprezie.

Dobór formatu zależy indywidualnie od lokalizacji i jej możliwości. Być może podczas Triathlon Poznań zawody SLT rozegrane zostaną w formacie eliminator. Zrealizowanych zostanie kilka rund dla zawodników z dziesięciominutowymi przerwami pomiędzy startami: (300 m w wodzie, 6 km rower i bieg 2 km). W odstępach 10 minutowych różnić się one będą kolejnością (woda-rower-bieg; bieg-rower-woda; rower-woda-bieg). Będą to rundy eliminacyjne, co oznacza że z pierwszych 15 najlepszych przechodzi do drugiej, z drugiej 10 najlepszych do trzeciej. Zwycięzca na linii mety trzeciej rundy jest jednocześnie zwycięzcą całego eliminatora. Który z formatów będzie miał miejsce w Poznaniu, jeszcze nie wiadomo. SLT to istna rewolucja w podejściu do triathlonu.

Polscy organizatorzy otrzymali pięć „dzikich kart”, mogąc w ten sposób zaprosić do startu w zawodach eliminacyjnych Super League
Championship najlepszych polskich zawodników, co z całą pewnością i wzmocni emocje i sportową rywalizację. Na początku sierpnia poznamy nazwisko zawodnika lub zawodniczki z Polski.


Wkrótce zaprezentujemy wywiad z Chrisem McCormackiem przeprowadzony przez Przemka Walewskiego, z którego dowiemy się o szczegółach Superligi Triathlonu.


Super League Poznań Triathlon odbędzie się w dniach 29.06 – 01.07. 2018 r.


Oficjalna strona  Super League Triathlon