Menu

#Tokio2020. Kolejny medal polskich biegaczek! Dobre występy naszych reprezentantów.

7 sierpnia 2021 - NEWSY

Polska sztafeta 4 x 400 m poprawiając rekord kraju sięgnęła w Tokio po srebrny medal olimpijski! Na bieżni zobaczyliśmy w doskonałych startach Natalię Kaczmarek, która zastąpiła biegnącą w eliminacjach Annę Kiełbasińską, Igę Baumgart-Witan, Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz Justynę Święty-Ersetic. Polki zdobyły pierwszy w historii naszej lekkoatletyki medal olimpijski na 4 x 400 m i czasem 3:20.53 wyśrubowały rekord kraju! Amerykanki zdeklasowały rywalki triumfując z najlepszym wynikiem od blisko trzech dekad – 3:16.85.

Także inni nasi reprezentanci dobrze zaprezentowali się w Tokio i Sapporo.

Karolina Nadolska zajęła 14. w maratonie(2:32:04):”Jestem osobą, która nie do końca toleruje trudne warunki pogodowe. Dlatego chciałam się na nie przygotować. Oczywiście nie dało się trenować dokładnie w takich warunkach, ale od wielu tygodni biegałam w olbrzymim upale, choć oczywiście bez takiej wilgotności. Wiedziałam, że muszę zacząć spokojnie. Biegłam z tyłu, a od 19 kilometra „połykałam” rywalki. Pięłam się w górę, lekko podkręcając tempo. Może można było zacząć trochę bardziej agresywnie, być bliżej grupy. Ale łatwo teraz mówić. Wydaje mi się, że zaliczyłam bardzo rozsądny bieg w trudnych warunkach”.

Piąte miejsce w olimpijskim finale zajęła męska sztafeta 4 x 400 metrów. Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński postarali się o czas 2:58.46 – to drugi najlepszy rezultat w historii naszej lekkoatletyki. Zaimponował szczególnie Zalewski, który na ostatniej prostej swojej zmiany włączył piąty bieg i w iście ekspresowym tempie mijał rywali. Zwyciężyła, co nie jest zaskoczeniem, sztafeta USA (2:55.70).

Na 1500 metrów Michał Rozmys finiszował ósmy – na mecie zmierzono mu czas 3:32.67. To nie tylko rekord życiowy zawodnika klubu z Goleniowa, ale także drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Mistrzem, po fenomenalnej ostatniej prostej, został Norweg Jakob Ingebrigtsen, który czasem 3:28.32 ustanowił rekordy Europy i olimpijski.