Menu

Wygraj start w Memoriale im. Janusza Kusocińskiego!

17 maja 2018 - ABC dla początkujących, NEWSY, Zapowiedzi
Wygraj start w Memoriale im. Janusza Kusocińskiego!

Tegoroczna edycja Memoriału im. Janusza Kusocińskiego odbędzie się już 8 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To kultowy mityng, który gromadzi lekkoatletów z Polski i Europy. Razem ze sponsorem głównym mityngu firmą Bridgestone zapraszamy do udziału, a na 16 miłośników lekkiej atletyki czekają „dzikie kart” na start w memoriale!

Tym razem dzięki znanej polskiej biegaczce, Joannie Jóźwik, która jest również ambasadorką kampanii „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”, pasjonaci biegania będą mogli doświadczyć prawdziwych emocji zawodowych sportowców w biegu na 800 metrów. Celem kampanii Bridgestone „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” jest dopingowanie ludzi w każdym wieku, o różnych zdolnościach i pasjach do odnalezienia siły – właściwej sportowcom – która pozwoli im podążać za marzeniami i pokonywać przeszkody, jakie pojawiają się na ich drodze. Podobnie jak opony Bridgestone pomagają kierowcom, niezależnie od warunków pogodowych, zachować bezpieczeństwo na drodze, a tym samym ułatwiają wielu osobom realizację codziennych celów.

Joanna Jóźwik

Sponsor główny memoriału tym razem daje szansę przeżycia wyjątkowej sportowej przygody. Pod okiem Joanny Jóźwik, polskiej olimpijki oraz ambasadorki kampanii „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”, będzie można doświadczyć emocji, jakich doznają tylko zawodowi sportowcy. Firma umożliwi 16 zapalonym biegaczom udział w nadchodzącej edycji najstarszego polskiego mitingu lekkoatletycznego w biegu na 800 metrów.
Aby dołączyć do grupy uczestników mityngu w Chorzowie, wystarczy wziąć udział w konkursie na fan page’u Bridgestone Polska (https://www.facebook.com/Bridgestone.Polska/). Pierwszy krok do wygranej to napisanie komentarza pod postem, który będzie odpowiedzią na pytanie: co motywuje Cię do biegania i pokonywania przeszkód? Konkurs potrwa do 24 maja, a zwycięzców, którzy pobiegną już 8 czerwca na Stadionie Śląskim, wybierze osobiście Joanna Jóźwik.
Znana biegaczka średniodystansowa przeprowadzi uczestników przez wszystkie elementy jej własnej codziennej rutyny startowej. Od rozgrzewki, przez wprowadzenie na stadion, aż do samego biegu. Wszystko pod czujnym okiem sędziów oraz kamer. Dodatkowo każdy z finalistów otrzyma podwójne zaproszenie na memoriał, by umożliwić wsparcie najbliższych z trybun Stadionu Śląskiego.

Sport to wyzwanie, które wymaga ducha walki. Mnie także nie zawsze było łatwo się z nim mierzyć. Musiałam stawić czoła wielu przeciwnościom, ale zawsze wierzyłam w siebie. Po wielu latach nadal ciężko pracuję, żeby spełniać swoje sportowe marzenia, bez względu na wszystko. Warto je spełniać nie tylko na kolejnych etapach profesjonalnej kariery, ale także stawiając sobie bardzo indywidualne poprzeczki, które oczywiście trzeba próbować pokonać. Mam nadzieję, że dołączą do mnie zapaleni biegacze, którzy przy moim wsparciu już wkrótce pobiegną w Memoriale Janusza Kusocińskiego i spełnią swoje biegowe marzenia – zachęca Joanna Jóźwik. Warto spróbować swoich szans i spełnić marzenie występu na chorzowskiej bieżni.