Menu

Zabiegali o pamięć Powstańców Warszawskich!

1 sierpnia 2022 - NEWSY
Zabiegali o pamięć Powstańców Warszawskich!

Ponad 7 tysięcy zawodników przekroczyło metę 31. Biegu Powstania Warszawskiego i uczciło tym samym pamięć Bohaterów i Bohaterek tragicznych wydarzeń z 1944 r.

Zawodnicy zmierzyli się, w zależności od wyboru, z dystansem pięciu i dziesięciu kilometrów i nie zważając na ulewny deszcz uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Bieg rozgrywany był w formule wieczornej. O godz. 20:30 wystartowali biegacze na 5 kilometrów. Start poprzedziło wspólne odśpiewanie Roty. O godz. 21:00 na trasę ruszyli biegacze mierzący się z dystansem 10 kilometrów. Przed strzałem startera odśpiewano Hymn Narodowy.

Sobotnie zawody swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście – uczestnicy Powstania Warszawskiego: Profesor Leszek Żukowski, ps. „Antek”, wieloletni prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Jerzy Mindziukiewicz ps. „Jur”, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich.


W biegu na 5 kilometrów najszybszy wśród mężczyzn był Krzysztof Wasiewicz, który uzyskał czas 15 minut i 9 sekund. Najlepszy wynik wśród Pań osiągnęła Sabina Jarząbek wbiegając na metę z czasem 17 minut i 22 sekund.
Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Mariusz Giżyński uzyskując czas 31 minut i 24 sekundy. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Iwona Bernardelli – jej wynik to 34 minuty i 16 sekund.Informacja i zdjęcia: Organizator