Menu

Nasz Patronat. Biegiem przed nadchodzącym zmrokiem!

17 czerwca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Biegiem przed nadchodzącym zmrokiem!

To był bieg przed zbliżającą się nieuchronnie metą! Prawie stu miłośników biegania wzięło udział w II Biegu Zdążyć przed Zmrokiem z okazji Dni Pobiedzisk. Start biegu odbył się na pół godziny przed zachodem słońca. Kalendarzowa godzina zapadnięcia zmierzchu w dniu biegu przypadała na godz. 21:04.


Trasa wiodła wzdłuż Jeziora Biezdruchowo. Na mecie wraz z zachodem słońca na biegaczy czekały … strzygi. Wszyscy uczestnicy otrzymali oryginalny medal z rąk Burmistrza Pobiedzisk Ireneusza Antkowiaka i mogli wziąć udział w koncertach z okazji Dni Pobiedzisk. Tu pomiaru czasu dokonało zachodzące słońce.

Radosna atmosfera udzieliła się także licznej publiczności, która miała okazję obejrzeć i sfotografować biegaczki i biegaczy podczas rundy honorowej na stadionie. Po biegu był czas na wieczorne rozmowy Polaków nie tylko o bieganiu … FOTORELACJA z Biegu i Dni Pobiedzisk

Najbliższa okazja do wspólnego pobiegania w Pobiedziskach będzie już 30 czerwca podczas VII Biegu Agrobex Piastowska Piątka na dystansie 5 km wokół Skansenu Miniatur Szlaku Pobiedziska i Grodu Pobiedziska. Natomiast 7 lipca czeka nas wyjątkowy, bo jubileuszowy XXX Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska. Szczegóły tutaj.

Na mecie wręczał medale Burmistrz Ireneusz Antkowiak