Menu

Nasz Patronat. Bieg Targowy o Puchar FIT EXPO w rajdowym formacie

27 maja 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. Bieg Targowy o Puchar FIT EXPO w rajdowym formacie

Międzynarodowe Targi Poznańskie były areną pierwszej edycji Bieg Targowy o Puchar Fit-Expo! Schody, alejka w tzw. „czteropaku”, poprzez halę i Plac św. Marka. Nie brakowało emocji na niecodziennej trasie biegu. Na liście startowej znalazło się prawie 300 biegaczek i biegaczy z całej Polski.

Zawodnicy startowali, spod kultowej Iglicy, w dwóch „falach”. Każdy miał komfort startu i dotarcia po kilkuset metrów do pierwszego podbiegu … po schodach. Chwila złapania oddechu i już biegacze pędzili przez kompleks czterech pawilonów (7, 7A, 8 i 8A) zwany potocznie „czteropakiem”. To imponujący, w pełni zadaszony budynek, w którego centrum znajduje się obsadzona naturalnymi drzewami przestronna Aleja Lipowa. Potem kilka „oesów” jak na samochodowym odcinku specjalnym i długa prosta, gdzie można było się rozpędzić. Dwa zakręty w prawo i już zawodnicy pędzili po Placu św. Marka. Nazwa placu pochodzi od weneckiego odpowiednika. Założenie zaprojektował główny architekt PeWuKi – Roger Sławski w 1929. Z placem w Wenecji łączyło go użycie długiej kolumnady wzdłuż otaczających go pawilonów i hal wystawowych. Trzy okrążenia pozwoliły biegaczkom i biegaczom dobrze poznać wszystkie niuanse architektoniczne MTP.

I Bieg Targowy o Puchar Fit_Expo. Fot. Kacper Skubiszak

Meta znajdowała się w tym samym miejscu, co start, pod targową Iglicą. Wieża wraz z ażurowym modelem kuli ziemskiej, symbol międzynarodowego Poznania i otwarcia Polski na świat. Dawnej znajdowała się tu Wieża Górnośląska autorstwa Hansa Poelziga z 1911, zniszczona w czasie II wojny św. i rozebrana w 1947 r. Medal I Biegu Targowego o Puchar Fit-Expo nawiązywał do słynnej Iglicy.
– Dziękujemy uczestnikom i kibicom za niesamowitą atmosferą, a Międzynarodowym Targom Poznańskim i Targom Fit-Expo 2018 fitness & sport park za gościnne i profesjonalne przyjęcie – powiedział po zakończeniu imprezy Przemek Walewski, dyrektor biegu. – Lecimy dalej! Widzimy się na IV Bieg po schodach Collegium Altum.Najszybciej trasę liczącą 4,5 km pokonał Piotr Myślak (14:35) z Poznania, a najszybszą kobietą była Patrycja Talar (15:55).
Aleksander Rosa z MTP podkreślił, że tak liczna frekwencja świadczy o popularności tego rodzaju biegów. Biegacze poszukują nowych wyzwań i pokazują,że “oswoić” można urbanistyczne przestrzenie.
Bieg Targowy odbywał się w ramach targów FIT EXPO , na które biegacze wraz z osobą towarzyszącą wejdą w cenie opłaty startowej. Po biegowym wysiłku można było dołączyć do pasjonatów fitness i zdrowego stylu życia, poznając najnowsze metody poprawiania kondycji, wytrzymałości lub po prostu spalania kalorii. To była także okazja do spotkania się z gwiazdami fitness i kulturystyki oraz aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Wyniki
Galeria zdjęć KSPhotography-Kacper Skubiszak Fotografia Sportowa Fot. Kacper Skubiszak