Menu

Zabiegaliśmy o pamięć !

11 listopada 2018 - NEWSY
Zabiegaliśmy o pamięć !

W całej Polsce odbyły się dziesiątki Biegów Niepodległości, w których uczestniczyły tysiące uczestników. Tegoroczna edycja wszystkich biegów była wyjątkowa, bo w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trzeba zabiegać o pamięć!

Ekipa Wszystkoobieganiu tradycyjnie wzięła udział w 8. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Na starcie stanęło 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku). Przed biegiem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie sygnał do startu dał dowódca drużyny Plutonu Kedywu Armii Krajowej, podpułkownik Ludwik Misiek. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Bieg Niepodległości w Luboniu ma już swoją renomę wśród biegaczy, którzy wiedzą że to solidny produkt szyty na miarę i dobrze zorganizowany. Wpływ na to miała też pewnie ciekawość nowej trasy, chęć obchodów 100-lecia Niepodległości na biegowo oraz fakt, że część biegaczy wolała uczestniczyć w bardziej kameralnej imprezie. Bardzo mnie cieszy również rekordowa liczba kibiców zgromadzonych na starcie i mecie biegu, która w tym roku była naprawdę imponująca – powiedział tuż po biegu dyrektor imprezy Adam Chudzicki.

Po biegu był czas na rozmowy i biesiadę

Oprócz kategorii generalnej puchary przyznano także zwycięzcom Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 10 km. Podczas 8. edycji biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto nagrodzono: najlepszą Luboniankę i Lubonianina oraz 16 kategorii wiekowych.

Jak co roku uhonorowano też unikatową kategorię biegu: z biało-czerwoną flagą oraz osoby na wózku. W biegu wzięła też udział Drużyna Wszystkoobieganiu: Gosia Tarnowska, Klaudia Walewska, Jarek Dominiak, Piotr Łączyński i Przemek Walewski.

 

 

 

 

 

Wyniki biegu