Menu

Relacja. Zmagania w sprincie na JBL Super League Triathlon Poznań!

19 września 2021 - NEWSY, Triathlon

Znamy wyniki niedzielnych zawodów w sprincie na JBL Super League Triathlon Poznań. Punktualnie o 8:00 usłyszeliśmy dziś na Malcie pierwszy sędziowski gwizdek. Na ten sygnał rozpoczęły się starty na 1/8 dystansu Ironmana. Wśród mężczyzn zwyciężyła Filip Pupka, a najszybszą kobietą była zwyciężyła Oliwia Dąbrowska . W kolejnej relacji przedstawimy zmaganie na dystansie średnim, na którym rozgrywano Mistrzostwa Polski.

Startujący w niedzielę mieli gorsze warunki atmosferyczne niż te, które panowały w sobotę. Dobrze jednak zawodniczki i zawodnicy poradzili sobie ze sprinterskim dystansem. Przypomnijmy, że start na dystansie 1/8 Ironamana składa się z przepłynięcia 475 m, dystansu rowerowego o długości 22,5 km i biegu na 5,275 km.

Zwyciężył Filip Pupka z UKS Cityzen z Poznania w czasie 01:03:44. Drugi na mecie był Piotr Kurek z KS Posnania z czasem 01:03:53. Jako trzeci finiszował Łukasz Malczewski z GVT z Wrocławia (1:04:37). Wśród kobiet zwyciężyła Oliwia Dąbrowska z wynikiem 01:17:29 przed Pauliną Chrzan (01:22:12) i Anną Michalak (01:22:20).