Menu

Już w sobotę! XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem i Drużyną Szpiku

12 stycznia 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Już w sobotę! XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem i Drużyną Szpiku

Błyskawicznie rozeszło się 300 numerów startowych na  XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.  Organizatorzy postanowili uruchomić dodatkową pulę 80 miejsc.

Przypomnijmy, że start biegu 20 stycznia 2018 r.  (sobota) o godzinie 17.00 nad poznańską Maltą (pozbruk przy Torze Regatowym). Biuro Biegu mieści się niedaleko trybun w restauracji „Leśny Zakątek”.

Założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Drużyny Szpiku.  We wszystkich edycjach udział wzięło prawie 3500 biegaczek i biegaczy. W tym biegu nie ma mierzenia czasu, kategorii wiekowych, dekoracji.

Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku podkreśla, że sport, a zwłaszcza bieganie jest bardzo ważnym fundamentem działalności Fundacji.”W 2018 r. będziemy obchodzić 10-lecie istnienia Drużyny Szpiku i ten bieg będzie jedyny w swoim rodzaju”.

„Bieganie to najprostsza droga do dobrego zdrowia i najlepsza inwestycja na lata, bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Chcemy, by trąciła zdrowiem i zachęcała do pomocy tym, którzy jej potrzebują”, dodaje pomysłodawca biegu maratończyk i dziennikarz Przemek Walewski.

Na mecie, przy gorącej herbacie będzie okazja do spotkaniu w sympatycznym gronie tych, którzy chcą pomóc innym.

Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.Regulamin_XII_Bieg z Maltańskim Światełkiem

Wydarzenie na FB

Panel zapisów

Lista uczestników