Menu

11.PKO Poznań Półmaraton. Zapowiada się ostra rywalizacja!

20 marca 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
11.PKO Poznań Półmaraton. Zapowiada się ostra rywalizacja!

Coraz bliżej do 11. PKO Poznań Półmaratonu, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia.Półmaraton od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodników nie tylko z Polski. W 2016 roku na mecie zameldowała się rekordowa liczba biegaczy – 11 346 osób.

Obecnie w rankingu polskich biegów rozgrywanych na dystansie 21,097 km Poznań Półmaraton zajmuje wysokie 2. miejsce.
– Czy w tym roku padnie kolejny frekwencji? Okaże się już nie długo. Przyznaję, że przed nami nie lada wyzwanie, spróbujemy podnieść poprzeczkę nieco wyżej i zawalczyć o jak najlepszy wynik – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja w i być może walka do samego końca!Marcin Chabowski, Szymon Kulka, Błażej Brzeziński, Mykola Lukhymchuk powalczą o zwycięstwo w tegorocznej edycji. Tytułu sprzed roku bronił będzie Marcin Chabowski. Szymon Kulka startował także rok temu i zapewne będzie chciał poprawić swoją ubiegłoroczną lokatę, czyli to nielubiane przez wielu sportowców 4. miejsce. Błażej Brzeziński po sensacyjnym zwycięstwie w ubiegłym roku w Maratonie Warszawskim, kiedy wyprzedził trojkę Kenijskich zawodników ma apetyt na więcej. Tanio skóry nie sprzeda też zawodnik z Ukrainy, który po zwycięstwie w 18.PKO Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza będzie chciał dołożyć kolejne, tym razem na dystansie 21,097 km.

Obecnie na liście startowej jest ponad 10 tysięcy biegaczy. Chętni do udziału w 11.PKO Poznań Półmaratonie wciąż mogą się zapisywać.