Menu

19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza już 14 października!

20 września 2018 - Zapowiedzi
19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza już 14 października!

Za niespełna cztery tygodnie, dokładnie 14 października o godz. 9.00, na poznańskich ulicach pojawi się kilka tysięcy maratończyków. Na co mogą liczyć uczestnicy tegorocznej edycji? Na pewno na bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody oraz na wsparcie kibiców i pacemakerów!

W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, chip do pomiaru czasu, techniczną koszulkę marki 4F, butelkę piwa „Miłosław Bezalkoholowe Ipa” o chmielowym aromacie i smaku oraz poczwórną dawkę czekoladowej energii od Terravity, a są nimi: 4 batony typu chocko stick: mleczy, gorzki, mleczny z nadzieniem jogurtowo – malinowym, gorzki z nadzieniem miętowym.

Każdy z uczestników będzie miał okazję wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku szansa na: 10 nagród finansowych o wartości 1 000 zł każda, weekendowy pobyt dla dwóch osób w Sheraton Tel Aviv Hotel w Izraelu, akredytacja VIP na wybrany mecz domowy Lecha Poznań w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy oderwać od swojego numeru startowego kupon do losowania i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Losowanie odbędzie się tuż po biegu, wśród wszystkich zawodników którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie 6 godzin. Uczestnicy maratonu również i w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Swoją strefę dopingu szykują już m.in.: Sponsor Tytularny Imprezy – PKO Bank Polski, KKS Lech, klub biegacza maratonczyk oraz ekipa Night Runners.

W pokonaniu dystansu zawodnikom pomogą też pacemakerzy, którzy oprócz tradycyjnej metody – stałym tempem od startu do mety, poprowadzą bieg jeszcze trzema innymi: Galloway tzw. marszobieg, zaczynający pierwszą część dystansu wolnym tempem, a drugą część szybciej – negative split oraz positive split, będący odwrotnością metody negative split.

– Trasa Maratonu w stosunku do roku ubiegłego uległa lekkiej modyfikacji. Usunięta na Drodze Dębińskiej tzw. agrafka powinna pozwolić zawodnikom w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników oraz biciu rekordów życiowych, których z całego serca jako biegacz i maratończyk życzę wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji” – mówi Łukasz Miadziołko dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

Gdyby jednak wyżej wymienione atrakcje i ciekawostki nie były ostatecznym argumentem, przekonującym do startu, to niech nim będzie nim wysokość wpisowego. Do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł, po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 200 zł. Zapisy przyjmowane będą do 13 października.

Fot. Marcin Ratajczak


Zapisy: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose
Szczegółowy przebieg trasy: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/
Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl