Menu

Wzrosła pula nagród w 19.PKO Poznań Maraton!

10 maja 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Wzrosła pula nagród w 19.PKO Poznań Maraton!

Wystartowały zapisy na 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, który w tym roku odbędzie się 14 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, a metę wzorem poprzednich edycji na Placu Św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. Targi Poznań Sport Expo.Wzrosła pula nagród finansowych do 120 tys. złotych! Premiowanych nagrodami finansowymi będzie aż sześć pierwszych miejsc w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, wskakujący na drugi stopień podium zawodnik otrzyma 8 tysięcy złotych, a biegacz plasujący się na trzecim miejscu otrzyma 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano również bonusy finansowe. 10 tys. złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 10 nagród o wartości 1000 zł brutto każda oraz inne cenne nagrody, o których poinformujemy w późniejszym czasie.

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego


 

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Tagi: