Menu

36.Haspa Marathon Hamburg. Rekord trasy Kenijczyka i najszybszy debiut Etiopki!

25 kwietnia 2022 - NEWSY
36.Haspa Marathon Hamburg. Rekord  trasy Kenijczyka i najszybszy debiut Etiopki!

Rekord trasy Eliuda Kipchoge z 2013 r. – 2:05:30 został pobity o prawie minutę przez przez Kenijczyka Cybriana Kotuta, który osiągnął znakomity czas 2:04:47. Do sensacji doszło także w kategorii kobiet. 22-letnia debiutanka Yalemzerf Yehualaw z Etiopii uzyskała czas 2:17:23, co jest najszybszym czasem debiutantki w historii. Do tej pory rekord należał do Brytyjki Pauli Radcliffe 2:18:56.

Warto zaznaczyć, że Yalemzerf Yehualaw została szóstą najszybszą kobietą w historii maratonu. W Hamburgu pobiła rekord trasy i ustanowiła rekord Niemiec. Jej rodaczka Fikrte Wereta zajął drugie miejsce z czasem 2:26:15, a kolejna Etiopka Bone Cheluke była trzecia z czasem 2:26:23.

Łącznie w Hamburgu na listach startowych wszystkich imprez biegowych znalazło się 20 tys. osób z 68 krajów, z czego prawie 10,5 tys. rywalizowało w maratonie.