Menu

DOHA 2019. Najpierw Marcin Lewandowski zdobył brązowy medal, a potem nasze „aniołki” w sztafecie 4 x 400 m srebrny!

6 października 2019 - NEWSY

Marcin Lewandowski wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 metrów, ustanawiając nowy rekord Polski! Kilkanaście minut później w mistrzowskim stylu wywalczyły tytuł wicemistrzyń świata!

W finale Polak znów zaczął spokojnie, ale bardzo mocne tempo narzucili Kenijczycy – Timothy Cheruiyot i Ronald Kwemoi. Cheruiyota jako jedyny zdołał pokonać metę w czasie poniżej trzech i pół minuty (3:29.26).

Nasza sztafeta kobieca 4×400 m w doskonałym stylu zdobyły srebrny miejsce, co daje nam 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. Polki pobiły rekord Polski o prawie 3 sekundy. Sztafeta pobiegła w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.