Menu

Prawie komplet! Jubileuszowy V Bieg Ognia i Wody pod Patronatem miesięcznika „Polska Zbrojna”!

1 sierpnia 2022 - NEWSY
Prawie komplet! Jubileuszowy V Bieg Ognia i Wody pod Patronatem miesięcznika „Polska Zbrojna”!

Zostało ostatnie 60 miejsc na liście starowej! Przypomnijmy, że V Bieg Ognia i Wody 10 km na Torze Poznań, w ramach którego rozgrywany jest Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych, odbędzie się 2 października 2022 r. (niedziela). Patronat medialny nad zawodami objął miesięcznik „Polska Zbrojna”.

„Polska Zbrojna” jest jednym z najstarszych, wydawanych do dnia dzisiejszego, polskich czasopism. Pierwszy numer pisma ukazał się w październiku 1921 roku. Miesięcznik „Polska Zbrojna” jest wydawany przez Wojskowy Instytut Wydawniczy, utworzony przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Najnowszy numer już do nabycia.


Czasopismo zajmuje się zarówno bieżącymi wydarzeniami w wojsku, porusza również problemy nurtujące samych żołnierzy. Dużą wagę przywiązuje redakcja do bieżących wydarzeń geopolitycznych. Ponadto na łamach tygodnika znaleźć można porady prawne, artykuły z zakresu historii wojskowości, ciekawostki dotyczące techniki wojskowej i militariów oraz recenzje premier filmowych i wydawniczych.

W ramach biegu rozgrywany jest IV Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych, w którym swoją reprezentację wystawi US Army z kontyngentu w Polsce. Natomiast w III Międzynarodowym Pucharze Strażaków (IFC) rywalizować będą strażacy PSP i OSP. Ochotnicy powalczą też w ramach III Mistrzostw Wielkopolski OSP w biegu na 10 km. Swoją kategorię mają też policjanci, którzy rywalizują w V Mistrzostwach Wielkopolski Policji i po raz drugi rozegrany zostanie II Puchar Wielkopolskiej Gwardii Honorowej.

W biegu wystartują żołnierze mający na swoim koncie misje poza granicami Polski.

Zapisy i szczegóły