Menu

Memoriał Kamili Skomlimowskiej na światowym poziomie!

23 sierpnia 2018 - NEWSY
Memoriał Kamili Skomlimowskiej na światowym poziomie!

Zawody poświęcone pamięci zmarłej w 2009 roku Kamili Skolimowskiej  odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który stał się stolicą polskiej lekkiej atletyki. Na trybunach zasiadło ponad 40 tys. kibiców, a zarówno na bieżni, jak i na murawie toczyła się rywalizacja na światowym poziomie.

Do niespodzianki doszło w biegu na 800 metrów. Na starcie stanęli mistrz Europy z Berlina Adam Kszczot i brązowy medalista tej imprezy i jednocześnie mistrz świata Pierre Ambroise Bosse. Faworytów pogodził jednak Marcin Lewandowski. Wicemistrz Europy w biegu na 1500 m zaimponował długim, 200-metrowym finiszem. Kszczot był ostatecznie trzeci, a Bosse zajął dopiero 11. miejsce.

Amerykanin Ronnie Baker sprint na 100 m z czasem 9,87 s. To najlepszy na świecie wynik w bieżącym sezonie. Bardzo szybko biegano też na 400 metrów. Wśród mężczyzn z wynikiem 44,43 s wygrał Steven Gardiner z Bahama, który wyprzedził Karola Zalewskiego (45,32). Justyna Święty-Ersetic, która niecałe dwa tygodnie zdobyła złoto ME z czasem 50,41, w Chorzowie zajęła drugie miejsce z wynikiem 51,45 s.

W biegu na 100 metrów dzieci wygrała Klaudia Chrostek, w rywalizacji niepełnosprawnych triumfowali Michał Majchrzak oraz Sandra Pieczychlebek. Sebastian Kolat wygrał rywalizację trójkołowców.

Więcej informacji i wyniki