Menu

Mistrzostwa Polski po schodach Sky Tower Run

16 kwietnia 2018 - NEWSY
Mistrzostwa Polski po schodach Sky Tower Run

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegu po schodach cieszą się dużym zainteresowaniem. Z dnia na dzień przybywa chętnych, by wbiec w maju na 49. piętro Sky Tower. Dołącz do nich i Ty. Liczba miejsc na Sky Tower Run jest ograniczona, a zawody odbędą się już 26 maja.

Mistrzostwa Polski w biegu po schodach zorganizowane zostaną 26 maja 2018 r. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzić będzie na 49. Piętro Sky Tower, co oznacza, że trzeba będzie pokonać 1142 schody. Dwa lata z rzędu dystans ten najszybciej pokonał Piotr Łobodziński. W 2017 r. wbiegł na szczyt w czasie 04:55,28. Jak będzie w tym roku? – Oczywiście będę chciał poprawić swój wynik, dlatego już zaczynam trenować, by w jak najlepszej formie pojawić się na starcie. Jednak jak wiadomo, to są zawody i wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że konkurencja będzie duża – mówi Piotr Łobodziński. W tym roku zawodnicy startować będą w poszczególnych grupach według kolejności nadanych numerów startowych. Wypuszczani będą kaskadowo, co 20 sekund. Każdy z nich otrzyma pakiet startowy z koszulką techniczną (w kolorze morskim dla kobiet, granatowa dla mężczyzn) oraz pamiątkowy medal.

– Cieszymy się, że dla wielu osób Sky Tower Run stał się imprezą, którą na stałe wpisali w swoje sportowe kalendarze. Mamy nadzieję, że tegoroczny Sky Tower Run odbędzie się sprawnie, w miłej sportowej atmosferze i z nowymi rekordami. Serdecznie zapraszamy do Sky Tower 26 maja zawodników i wszystkich kibiców – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

 

W ramach Sky Tower Run zorganizowane zostaną również Mistrzostwa Polski strażaków w mundurach bojowych pań i panów. Strażacy, którzy zapiszą się na bieg zobowiązani są mieć ze sobą: ubranie typu NOMEX lub inny ubiór specjalny, rękawice, hełm, maskę powietrzną, aparat powietrzny oraz gumowe buty. – Dla strażaków to znakomita okazja, by sprawdzić swoje umiejętności i kondycję. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich warunkach będą musieli pracować. Dlatego też na nasze zawody przyjeżdżają ekipy z całej Polski. W tym roku będzie podobnie – mówi Jacek Urbanowicz z wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Zapisy na Sky Tower Run 2018 prowadzone są do 23 maja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na www.skytowerrun.pl. Później będzie to możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów w Sky Tower.


Organizatorem Mistrzostw Polski w biegu po schodach jest Pro-Run Wrocław, gospodarzem Sky Tower SA. Regulamin biegu dostępny jest na www.skytowerrun.pl.