Menu

Nasz Patronat. 4,2 km Mini Bieg Lechitów

7 sierpnia 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 4,2 km Mini Bieg Lechitów

Rozpoczęły się zapisy na 4,2 km Mini Bieg Lechitów! Udział w biegu na 4,2 km to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z bieganiem! 4,2 km Mini Bieg Lechitów będzie biegiem kameralnym, maksymalna liczba zawodników to 200 biegaczy, ponieważ tylko do 20 sierpnia można kupować pakiet z koszulką.

O pomyśle stworzenia tego biegu, mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor 42. Biegu Lechitów.

Mieliśmy sygnały o potrzebie biegu krótszego niż półmaraton, którym jest Bieg Lechitów, biegu dla tych, dla których nawet 10 km to (na razie) zbyt wyczerpujący dystans. Stwierdziliśmy że 42. Bieg Lechitów swoją edycją nawiązuje do maratonu, potem wystarczyło wstawić przecinek, i tak powstał Mini Bieg Lechitów.
Wzorem innych biegów, zawodnicy w nim startujący otrzymają taki sam pakiet jak półmaratończycy, no może prawie taki sam, bo bez koszulki, ale z możliwością jej dokupienia.

Medal natomiast już bezdyskusyjnie będzie taki sam i wręczany w tym samym miejscu, za linią mety. Bieg będzie z pomiarem czasu, z podziałem na kategorie wiekowe, ale organizatorzy nie przewidują nagród. Każdy uczestnik tego biegu będzie więc miał możliwość sprawdzenia samego siebie, oraz siebie na tle innych.
Uczestnicy biegu 4,2 będą też mieli prawo wejść do zamkniętej strefy konsumpcji. Nie będzie więc już sytuacji, że żona mężowi (albo odwrotnie) składa gratulacje przez odgradzającą ich barierkę.

Zapisy na bieg


Jednocześnie informujemy że cały czas trwają zapisy do biegu głównego, czyli 42. Biegu Lechitów. Już prawie 3 tys. uczestników zdecydowało się biec w tym najstarszym w Polsce półmaratonie. Nie bez znaczenia jest fakt, że wchodzi on w skład Korony Polskich Półmaratonów. Wielu zawodników właśnie w Gnieźnie będzie świętować jej zdobycie!


Wszystkich uczestników ucieszy pewnie wiadomość, że ponownie w pakietach startowych będą koszulki z długimi rękawami. Koszulka 42. Biegu Lechitów wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony.
Znamy też projekt kufla, który także dołączony będzie do pakietów startowych. W tym roku będzie to kufel ceramiczny, ozdobiony tym samym motywem co koszulka. Duża powierzchnia kufla jest bez grafiki, żeby ci, którzy będą mieli na to ochotę mogli pisakami do szkła napisać swój wynik i zajęte miejsce w 42. Biegu Lechitów.
Zawodnicy w pakietach startowych znajdą pyszne piwo MIŁOSŁAW Bezalkoholowe IPA w puszce.

Więcej szczegółów oraz zapisy


Organizatorem 42. Biegu Lechitów jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorem generalnym biegu jest PKO Bank Polski a sponsorem strategicznym firma ALTOM.