Menu

Nasz Patronat. Prezentujemy medal VI Biegu Ognia i Wody #10km!

26 września 2023 - Nasz Patronat, NEWSY
Nasz Patronat. Prezentujemy medal VI Biegu Ognia i Wody #10km!

Na liście startowej komplet! Dodatkowe miejsca rozeszły się błyskawicznie! Nic dziwnego, ponieważ 8 października 2023 r. na Torze Poznań odbędzie się jeden z najszybszych biegów na dystansie 10 km VI Bieg Ognia i Wody #wyścigowadycha. W ramach biegu swoje mistrzostwa mają żołnierze, policjanci, strażacy.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja Biegu Ognia i Wody #10km obfitowała w rekordy. Aż 118 biegaczek i biegaczy złamało barierę 40 minut! Rekord trasy ustanowiła jedna z najlepszych obecnie biegaczek w Polsce, mistrzyni Polski w półmaratonie Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy finiszując z czasem 32:41! Wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Stajniak z Namysłowa – 31:17.

Zawody odbywają się pod auspicjami: Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych st. bryg. w st. spocz. Tomasz Wiśniewski.

W tym roku do grona Partnerów zawodów dołączyło Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu, które zaprasza na swoje stoisko w Strefie Mety w dniu biegu.

Link do listy startowej


„Już po raz szósty biegaczki i biegacze przekonają się, że Tor Poznań to bardzo szybka trasa, wymarzone miejsce do bicia rekordów życiowych – podkreśla Przemysław Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Na starcie stają zarówno zawodowcy jak i amatorzy, którzy chcą w sezonie powalczyć o jak najlepszy wynik. W tym roku po raz pierwszy odbędą się w ramach naszego biegu Mistrzostwa Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, co doda ognia do rywalizacji.


PARTNERZY: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Fundacja ENEA, WARBUD, AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI, TOR POZNAŃ TRACK DAY, TRIGAR.PL., Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka, Wielkopolska Gwardia Honorowa.

Fot. Andrzej Skubiszak, Kamilla Pona, Klaudia Walewska