Menu

Nasz Patronat. Rywalizacja służb mundurowych na poligonie, na torze wyścigowym i po schodach!

22 września 2019 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Rywalizacja służb mundurowych na poligonie, na torze wyścigowym i po schodach!

Trwa rywalizacja w ramach I Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych. W skład cyklu zawodów wchodzą: bieg poligonowy Formoza Challenge w Obornikach, Bieg Ognia i Wody na 10 km na Torze Poznań oraz Bieg po schodach Collegium Altum w Poznaniu. W ramach tych imprez w Poznaniu odbywają się mistrzostwa Polski i Wielkopolski Policjantów, Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorzy trzech różnych formatów imprez stworzyli unikatową platformę rywalizacji w ramach oddzielnego Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych dla wszystkich czynnych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz tych w stanie rezerwy i spoczynku. Szczegółowe warunki rywalizacji określa Regulamin. Idea, jaka przyświecała Organizatorom, to było stworzenie możliwości rywalizacji w specjalnie przygotowanej klasyfikacji, zakończonej rozdaniem nagród i pamiątkowych medali.

Rywalizacja w ramach Pucharu rozpoczęła się w Obornikach startem w Formoza Challenge (8 – 9 czerwca). Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru Formozy.

Fot. Formoza Challenge

Warto wspomnieć, że w ramach Biegu Ognia i Wody po Torze Poznań odbędą się XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km oraz Finał Pucharu Polski pod patronatem Komendanta Głównego PSP. Policjanci rywalizować natomiast będą o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w II Mistrzostwach Wielkopolski Policji w biegu na 10 km.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

Natomiast w ramach Biegu po schodach Collegium Altum (17 pięter budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu) rozgrywane są Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP o Puchar Wojewódzkiego Komendanta PSP oraz Mistrzostwa Polski Policjantów pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Do sklasyfikowania w Pucharze wymagany jest start we wszystkich trzech imprezach wchodzących w skład Pucharu. Nagrody zostaną rozdane na gali kończącej puchar, tj. po imprezie „Bieg po schodach Collegium Altum” w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


W Pucharze udział będą mogli wziąć funkcjonariusze służb:
Siły Zbrojne RP
Policja
Służba Ochrony Państwa
Państwowa Straż Pożarna
Straż Graniczna
Służba Więzienna
NATO

Oficjalna strona internetowa:
www.pucharsluzbmundurowych.pl