Menu

Nasz Patronat. Pobiegnij dla Bartasa w Swarzędzu!

30 sierpnia 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. Pobiegnij dla Bartasa w Swarzędzu!

Bieg odbędzie się 2 września o godzinie 10:00. Start i meta przy Pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu.  Dystans wynosi około 4,8 km. Limit uczestników w biegu to 250 osób. Zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu biegu.Dochód z biegu będzie w całości przeznaczony na cel – zbiórka pieniędzy na dalszą rehabilitację i leczenie Bartka Opielskiego.

Przez cały dzień na obiektach Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz terenach sąsiadujących odbywać się będzie I Dzień Charytatywny: Pomoc dla Bartasa.Organizatorzy przewidują trzy odrębne wydarzenia, co sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystko żeby pomóc przyjacielowi, wiernemu kibicowi Meblorza Swarzędz i człowiekowi, który wielokrotnie pomagał innym – Bartkowi Opielskiemu.

27-letni mieszkaniec Swarzędza w lipcu zeszłego roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego trafił do szpitala z otwartym złamaniem nogi. Wydawać się mogło, że lekarze nie będą mieć problemu z doprowadzeniem Bartka do pełnej sprawności. Tak się jednak nie stało… Po kilku dniach od wypadku zapadła decyzja o amputacji…

Koszty leczenia, rehabilitacji, protezy i jej utrzymania są bardzo duże i permanentne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację nie jednego, a aż trzech wydarzeń, które mają na celu zebranie środków na dalsze leczenie Bartka. Wierzymy, że wielu z Was dołączy do nas i wspólnie pomożemy naszemu przyjacielowi!. Już od rana wystartuje piłkarski turniej dla firm. Podczas zmagań na boiskach SCSiR, niedaleko, przy pływalni rozgrzewać będą się biegacze, którzy pokonają ok. 5 kilometrów nad Jeziorem Swarzędzkim. Po biegu wystartuje maraton zumby, który poprowadzi wszystkim znany i lubiany Krzysiek Zumba & Salsation instruktor.

Regulamin Biegu